Пенсійна реформа у Франції: понад 700 тисяч людей вийшли на протести, є арешти

Пенсійна реформа у Франції: понад 700 тисяч людей вийшли на протести, є арешти

Залізничники протестують на коліях на Ліонському вокзалі 28 березня 2023 року у Парижі
Залізничники протестують на коліях на Ліонському вокзалі 28 березня 2023 року у Парижі через пенсійну реформу. Фото: AP

У Франції на протести проти пенсійної рефоми, яка, зокрема, передбачає підвищення віку виходу на пенсію з 62 до 64 років, у різних містах країни вийшло не менше 740 тисяч людей. У Парижі поліція заарештувала щонайменше 55 протестувальників. Про це пише Le Figaro станом на 22 годину 28 березня.

За даними журналістів, французька поліція застосувала сльозогінний газ та водомети, щоби стримати протестувальників у Парижі. У Парижі на полях демонстрації проти пенсійної реформи у вівторок нарахували 93 тисячі людей, повідомляє штаб поліції. Незабаром після початку маніфестації у Парижі деякі демонстранти почали кидати в поліцію петарди і скляні пляшки. Співробітники поліції у відповідь застосували проти протестувальників сльозогінний газ.

Загалом, як повідомляє Міністерство внутрішніх справ країни, у вівторок у Франції на десятий день мобілізації проти пенсійної реформи було зареєстровано 740 тисяч демонстрантів.

Як відзначає Le Figaro, цифри зменшилися: минулого четверга по всій Франції протестували 1,089 мільйона протестувальників.

Як стало відомо, одинадцятий загальнонаціональний міжпрофесійний страйк проти пенсійної реформи у Франції відбудеться 6 квітня, передає телеканал TF1.

"Попри зниження відвідуваності, профспілки хочуть продовжувати тиск на уряд і закликають до нового дня мобілізації у четвер, 6 квітня. Незважаючи на "безпрецедентні" заходи, вжиті Міністерством внутрішніх справ, між учасниками маршу сталися сутички", — пише також Le Figaro.

16 березня прем'єр-міністерка Франції Елізабет Борн скористалася статтею 49.3 Конституції і провела законопроєкт про підвищення пенсійного віку в країні з 62 до 64 років без голосування в парламенті. Раніше цей закон уже викликав сильну хвилю протестів.

Пенсійна реформа у Франції

У 2020 році президент Емманюель Макрон мав намір провести у Франції радикальну пенсійну реформу, яка б заохотила французів працювати щонайменше до 64 років. Підготовка реформи супроводжувалася демонстраціями і страйками. Пандемія COVID-19, що почалася згодом, змусила президента відмовитися від планів радикальної перебудови пенсійної системи.

10 січня 2023-го прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, який передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років та збільшення трудового стажу — до 43 років. Влада Франції наполягає, що без цих змін пенсійна система не працюватиме через старіння населення. Це викликало нові протести.

Читайте також

Зеленський на Сумщині, танки Challenger та Leopard прибули в Україну, нічна атака дронами. 398 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок