Німеччина доставила в Україну 18 танків Leopard 2 — Бундесвер

Німеччина доставила в Україну 18 танків Leopard 2 — Бундесвер

Доповнено
Танк Leopard 2
. Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року. Фото: AP Photo/Michael Sohn

Німеччина доставила перші танки Leopard в Україну. Про це повідомляє Бундесевр у понеділок, 27 березня. Згідно з повідомленням, в Україну прибули 18 танків Leopard 2.

"Обіцяли — зробили: 18 бойових танків Leopard 2 A6, а також пакети з боєприпасами та запасними частинами прибули сьогодні до України", — йдеться у повідомленні.

Раніше цього дня німецьке видання Der Spiegel повідомило, що в Україну прибули 18 танків Leopard 2 і 40 бойових машин піхоти Marder.

Як писало видання, з міркувань безпеки невідомо, як саме були доставлені гусеничні машини. За інформацією Der Spiegel, останні танки покинули Німеччину наприкінці минулого тижня і зараз були передані на українському кордоні.

Наприкінці січня Німеччина спочатку погодилася поставити 14 танків Leopard-2A6, але пізніше збільшила свою частку до 18, пише видання. Протягом останніх місяців українські солдати проходили навчання на цих танках у Німеччині.

Минулого тижня з Німеччини в Україну доставили:

  • 70 кулеметів MG3, які встановлюються на танках Leopard, БМП Marder і інженерних броньованих машинах Dachs (раніше таких кулеметів було 30, всього їх тепер 100)
  • 3 інженерні машини Dachs (раніше подібні не передавалися).
  • запасні частини для Leopard і Marder.
  • 30 систем виявлення дронів (загалом Україна тепер має таких 90).

Дрони і Dachs поставлені промисловістю, інше – із запасів Бундесверу. MG3 — стандартний кулемет Бундесверу.

Загалом у період з 1 січня 2022 року по 24 березня 2023 року Німеччина передала Україні військової допомоги приблизно на 2, 7 млрд євро.

8 березня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що обіцяні Німеччиною та Португалією основні бойові танки прибудуть в Україну до кінця березня.

"Можу вам сказати, що я щойно дізнався, що 18 німецьких танків Leopard 2A6 і три португальські можуть прибути в Україну вже цього місяця", — заявив Борис Пісторіус у кулуарах неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС, яка відбувається у Стокгольмі.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

25 січня канцлер Олаф Шольц заявив, що уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволяє реекспорт іншим країнам. За його словами, Німеччина продовжить збільшувати військову підтримку України.

4 лютого з Канади в Польщу вирушив літак із першим танком Leopard 2 німецького виробництва для українських Сил оборони.

25 лютого прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Швеція долучиться до міжнародної "танкової коаліції" та передасть Україні бойові танки Leopard 2.

Читайте також

Зеленський на Запоріжжі, стабілізація ситуації в районі Бахмута, обстріл Слов'янська. 397 день війни. Онлайн

На початок