Скасування ДПА: у Міносвіти пояснили, як тепер видаватимуть шкільні атестати

Скасування ДПА: у Міносвіти пояснили, як тепер видаватимуть шкільні атестати

Скасування ДПА: у Міносвіти пояснили, як тепер видаватимуть шкільні атестати pixabay.com

Після скасування обов’язкової державної підсумкової атестації випускникам, котрі не бажають складати ДПА, видадуть атестати із записом "звільнений(а)" у відповідній графі.

У Міністерстві освіти і науки роз’яснили процедуру видачі учням свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти і додатків до них у 2020 році.

Водночас керівники закладів загальної середньої та професійної освіти мають створити перелік учнів, які хочуть пройти ДПА. Ці випускники отримають свідоцтва про здобуття освіти і додатки до них на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання або випробування в закладі освіти.

Тим, хто бажає пройти ДПА, потрібно подати заяву-підтвердження. Заява має бути від повнолітніх учнів або від одного з батьків чи інших законних представників неповнолітнього. Таку заяву можна подати до закладу особисто або надіслати скан-копію електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти.

Читайте також: Епідеміологічна комісія дозволила провести ЗНО

Для випускників, які хочуть пройти ДПА у формі ЗНО, закладам необхідно:

  • організувати підвезення учасників до пунктів тестування;
  • після отримання від Українського центру оцінювання якості освіти результатів ДПА у формі ЗНО видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, зазначивши результати у відповідній графі бланку додатку.

Для випускників, які хочуть пройти ДПА у закладі освіти, закладам необхідно:

  • перевірити наявність права проходити ДПА саме в закладі освіти згідно з порядком проведення ДПА;
  • організувати ДПА в письмовій формі за завданнями та у строки, затверджені керівником закладу освіти, але не пізніше закінчення навчального року;
  • після проходження ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням результатів ДПА у відповідній графі бланку додатку.

У МОН додали, що учні, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати їх без проходження ДПА.

Що відомо

  • 17 червня у парламенті зареєстрували невідкладний законопроєкт президента Зеленського, згідно з яким випускники шкіл зможуть самі обирати, чи проходити їм зовнішнє незалежне оцінювання під час карантину.
  • Наступного дня Рада ухвалила законопроєкт щодо проходження Державної підсумкової атестації за бажанням випускників. Учням дозволяється пройти цю атестацію у формі ЗНО, тобто від обов'язкового проходження ДПА окремо вони звільняються.
  • Також Зеленський пропонує скасувати ЗНО для випускників з ОРДЛО.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди