Зеленський закликав долучатися до волонтерських зборів

Зеленський закликав долучатися до волонтерських зборів

Зеленський у зверненні 26 березня
Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський 26 березня провів нараду з військовими і закликав українців підтримувати бійців та долучатися до зборів волонтерів.

"Це неправильно, це несправедливо, коли в наших бійців, які приїжджають з передової, з’являється таке відчуття, ніби для багатьох у тилу війна вже скінчилася. Зараз так само, як і рік тому, не можна бути подумки далеко від війни, хоч завдяки нашим воїнам реальні бойові дії відбуваються справді географічно далеко від багатьох. Зараз так само, як і рік тому, важливо, щоб якнайбільше українців допомагали захисту держави, допомагали акумуляції світової підтримки заради нашої перемоги", — сказав президент у відеозверненні.

Зеленський закликав підтримувати українських бійців "завжди, коли це можливо", та долучатися до зборів волонтерів.

"Дуже важливо, щоб усі, хто має інформаційний вплив, брали участь в інформаційній роботі. Це стосується не лише журналістів. Це стосується всіх, хто може поширювати правду про агресію. Хто здатен нагадувати світу про українців і українок, які пройшли через окупацію, через втрати", — додав він.

Як можна допомогти армії

Національний банк України відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії. Рахунок — мультивалютний. Гроші можна переказувати як у іноземній валюті (долари США, євро, британські фунти), так і у гривні.

Також кошти можна перерахувати благодійним фондам, зокрема "Повернись живим". Це громадська організація, яка складається з навчального відділу для військових, ветеранського відділу, аналітичного центру, медіа та благодійного фонду допомоги армії. Перерахувати кошти можна на сайті “Повернись живим” з картки будь-якого банку.

Армія SOS громадська ініціатива, допомагає ЗСУ в сфері повітряної та радіотехнічної розвідки, а також систем управління та вогневого ураження. Зокрема, виготовляють безпілотники та займаються розвідкою вздовж лінії фронту, закупівлею та програмуванням планшетів для артилеристів, постачанням автотранспорту, радіорозвідувального обладнання, глушників для зброї. Реквізити для перерахунку коштів фонду за посиланням.

Гроші можна перерахувати через офіційний портал Міністерства оборони України. Надіслати гроші можна і безпосередньо Міністерству оборони України. Їх спрямують на матеріально-технічне та медичне забезпечення війська. На сайті Міноборони вказано, перерахувати кошти можна безпосередньо військовим частинам та установам. Для цього потрібно звернутися до командирів (начальників) на місцях.

Читайте також

Вибір редакції

На початок