Після деокупації в Україні було задокументовано три випадки, коли російські військові залишали в діючих лікарнях протипіхотні міни. Зокрема такі випадки фіксували в Ізюмі на Харківщині, на Херсонщині та Донеччині.
Про це йдеться у звіті міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів" (MSF).
Зазначається також, що медичні команди "Лікарів без кордонів" бачили на звільнених територіях Донеччини та Херсонщини "пограбовані будівлі і знищені медичні транспортні засоби, зокрема карети швидкої допомоги". У двох із цих об’єктів організація зафіксувала зброю та вибухівку.
За даними MSF, лише на деокупованих територіях Херсонської області 89 медзакладів не підлягають відновленню.
"Якщо врахувати ситуацію у цих містах та селах, а також кількість внутрішньо переміщених осіб, ми розуміємо, що понад 163 000 людей залишилося без доступу до цих медзакладів", — йдеться у звіті.
Раніше міністр охорони здоровя Віктор Ляшко повідомив, що станом на 7 березня в Україні відновлено близько 200 зруйнованих росіянами медичних закладів, деякі з них відбудовували з нуля.
Конвенція про заборону протипіхотних мін 1997 року забороняє застосування протипіхотних мін і вимагає знищення їхніх запасів. Україна підписала Конвенцію про заборону протипіхотних мін 24 лютого 1999 року та ратифікувала її 27 грудня 2005 року. Росія не приєдналася до Конвенції, але все одно порушує міжнародне право, використовуючи даний вид зброї.
Читайте також
Для відновлення медичних закладів, зруйнованих Росією, вже зараз необхідно щонайменше 2 млрд грн — Віктор Ляшко
Інфаркт в Україні "помолодшав" на 10 років: Ляшко про наслідки війни для здоров’я