Уряд підтримав постанову про розвиток виробництва українських безпілотників

Уряд підтримав постанову про розвиток виробництва українських безпілотників

Важливо
Уряд підтримав постанову про розвиток виробництва українських безпілотників
Український військовий у Бахмуті, Донецької області. Фото: Evgeniy Maloletka/АР

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка сприятиме розвитку виробництва українських безпілотників. Цього року Міноборони планує збільшити закупівлю БПЛА для Збройних Сил і спрямувати на це близько 20 мільярдів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони та пресслужба Мінцифри.

"Незалежність ВПК — це один із факторів обороноздатності країни. Нам не можна відставати від світу. Восени 2022 ми досягли радикального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії. Сьогодні отримали це важливе рішення", — наголосив міністр оборони Олексій Резніков.

Він нагадав, що Міноборони на сьогодні отримало заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА вже укладено. А у 2023 році Міноборони збільшує закупівлі БПЛА для Збройних Сил України і планує спрямувати на це близько 20 млрд грн.

Як відзначили в пресслужбі, постанова спростить бюрократичні процедури для виробників БПЛА. У Міноборони також наголосили, що рішення дозволить українським виробникам розвиватися і конкурувати з іноземними компаніями, укладати контракти, здійснювати прийомки товару, допуск до експлуатації й постачання на фронт за спрощеною процедурою.

"Постанова, яку сьогодні ухвалив Уряд, — важливий крок для посилення Сил оборони", — додали в Мінцифри. Там розповіли, що одна з формул розрахунку закупівельної вартості БПЛА має такий вигляд: витрати на виробництво + відсоток прибутку. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Низький прибуток не дозволяв компаніям розвиватися. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, держава підняла частку прибутку до 25%.

Читайте також

Війна дронів. Які безпілотники використовують ЗСУ і чим вони кращі за російські

Як вчать операторів БПЛА для "Армії дронів"

Інтерв’ю зі співрозробником українського дрона RAM II

На початок