Україна здобула дві нагороди в перший змагальний день Грендслему з дзюдо в Тбілісі

Україна здобула дві нагороди в перший змагальний день Грендслему з дзюдо в Тбілісі

Україна здобула дві нагороди в перший змагальний день Грендслему з дзюдо в Тбілісі
International Judo Federation

Медалі на змаганнях вибороли Артем Лесюк та Богдан Ядов.

У Тбілісі у п'ятницю, 24 березня, розпочався турнір серії Грендслем з дзюдо. Змагання у Грузії стали для атлетів четвертими на цьому рівні у 2023 році.

На Грендслем з дзюдо у Грузії Україна поїхала найсильнішим складом – першими номерами майже всіх вагових категорій. До заявки збірної не увійшла лише Дар'я Білодід.

Загалом на турнірі у Тбілісі Україну представляють 15 дзюдоїстів. У перший змагальний день на татамі вийшли п'ять українських спортсменів. У жіночій сітці стартувала Марія Буйок (до 48 кг), тоді як у чоловічій - Дільшот Халматов та Артем Лесюк (обидва - до 60 кг), Данило Хлопецький та Богдан Ядов (обидва - до 66 кг).

За результатами першого змагального дня на Грендслемі за медалі не змогли поборотись Буйок та Хлопецький, які вибули з боротьби після другого поєдинку. Натомість Халматов зупинився за крок до медалей, програвши Лесюку у боротьбі за "бронзу".

Другу медаль збірній України на Грендслемі у Тбілісі здобув Богдан Ядов, який у цьому році уже перемагав на турнірі цієї серії. Український дзюдоїст у "бронзовому" фіналі переміг Гусмана Киргизбаєва, який вибив зі змагань Данила Хлопецького.

Після першого змагального дня Україна з двома бронзовими нагородами посідає дев'яте місце в медальному заліку турніру. Загалом Україна здобула 46 медалей усіх можливих ґатунків на турнірах серії Грендслем: дев'ять золотих, 11 срібних та 26 бронзових.

Хто такі Артем Лесюк та Богдан Ядов

  • Артем Лесюк - 26-річний український дзюдоїст. У 2022 році на Grand Slam у Тель-Авіві здобув дебютну золоту медаль на цьому рівні, медаль у Тбілісі - друга для Лесюка загалом на цьому рівні.
  • Богдан Ядов - 26-річний дзюдоїст з Києва. Чемпіон Європи 2022 року у ваговій категорії до 66 кг. Чотириразовий бронзовий призер турнірів серії IJF Grand Slam. Срібний та двічі - бронзовий медаліст турнірів серії IJF Grand Prix.

Вибір редакції

На початок