У міській лікарні в Чернівцях доглядають за шістьма дітьми, яких вилучили у батьків

У міській лікарні в Чернівцях доглядають за шістьма дітьми, яких вилучили у батьків

У міській лікарні в Чернівцях доглядають за шістьма дітьми, яких вилучили у батьків
На фото дівчинка, яку вилучили з сім'ї. Джерело: Чернівецька міськрада

У дитячій міській лікарні в Чернівцях лікують шістьох дітей з однієї сім'ї. Їх вилучили у батьків через погані умови проживання. Зараз дітей доглядають лікарі – якщо батьки не захочуть їх забирати або це буде небезпечно для життя дітей, то їх передадуть до будинку дитини.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця міської служби у справах дітей Інна Никитенко.

Раніше батьки на обліку не перебували

Повідомлення про дітей, що живуть в неналежних умовах, працівники служби у справах дітей отримали від поліції 20 березня. Працівники відвідали родину та побачили, що у помешканні брудно, а батьки нетверезі. Раніше на обліку у службі сім'я не була.

"Там були жахливі умови – в помешканні бруд та сморід. Вирішили забрати дітей та передати їх до лікарні. Умови в закладі не становлять загрози життю та здоров'ю дітей", – каже Никитенко.

Педіатриня-неонатолог дитячої лікарні Антоніна Водолазкіна каже, що зараз за дітьми доглядають медики, бо батьків з ними немає.

"Батьки не позбавлені опіки, але вони залишили наше відділення. Втім діти не самотні, за ними дивляться медсестри та санітари. Вони мають іграшки та кімнату, де цілий день займаються. Також їх годують, та лікують антибіотиками й противірусними препаратами", – розповідає лікарка.

Наразі діти перебувають в лікарні три дні. Коли їх вилікують, то можуть повернути батька. Для цього вони мають виконати рекомендації служби у справах дітей – прибрати та відремонтувати помешкання, надати документи про місце роботи, за потреби пролікуватися. Якщо батьки не захочуть повернути дітей, їх передадуть у будинок дитини.

Альтернатива – патронатні сім'ї

З лікарні дітей можуть перемістити до патронатної сім'ї. Це альтернативна форма виховання. З такими сім'ями діти можуть жити до 6 місяців. Однак зараз у Чернівцях таких сімей немає. Єдина, що була, виїхала через війну за кордон. Тому поки дітей можуть перемістити або в обласний спеціалізований будинок дитини, або в реабілітаційний центр.

За словами Никитенко, в службі у справах дітей шукають патронатних вихователів. Вихователям платять заробітну плату та навчають доглядати дітей на курсах. До патронатних вихователів є вимоги.

"Вони повинні мати житло та окремі кімнати, де можуть розмістити дітей. Якщо діти з однієї сім'ї, то їх не можна розлучати. Патронатні сім'ї не мають мати дітей до чотирьох років. Водночас мають мати помічника. Це може бути чоловік, бабуся чи сестра", – розповідає Никитенко.

Щоб стати патронатним вихователем, потрібно звернутись у міську службу у справах дітей.

Читати також

"Хочемо, щоб вони відчували любов". Як живуть діти у патронатній сім'ї на Буковині

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок