Прийняли вже сотні людей. Луганський Центр психічного здоров'я відновив роботу: які скарги у пацієнтів

Прийняли вже сотні людей. Луганський Центр психічного здоров'я відновив роботу: які скарги у пацієнтів

Прийняли вже сотні людей. Луганський Центр психічного здоров'я відновив роботу: які скарги у пацієнтів
Луганський Центр психічного здоров'я у Дніпрі. Фото: Суспільне Донбас

Понад пів тисячі людей звернулись до лікарів Луганського центру психічного здоров`я, відколи він працює у Дніпрі. Консультують лікарі й онлайн, допомагаючи тим людям, які виїхали за кордон або переїхали до інших регіонів України. Заклад разом із персоналом евакуювався з Луганщини у серпні 2022 року. Як консультують та яку допомогу надають — розказали Суспільному лікарі.

Працівники Луганського центру психічного здоров`я з серпня працюють в новому приміщенні, тут продовжують надавати допомогу своїм пацієнтам — переселенцям з Луганської області. Але здебільшого консультують людей онлайн.

Луганський Центр психічного здоров'я відновив свою роботу у Дніпрі
Луганський Центр психічного здоров'я у Дніпрі. Фото: Суспільне Донбас

"З Луганщини населення релокувалося практично в усі регіони України й не тільки. Дуже багато наших пацієнтів в Польщі, Німеччині й в багатьох інших країнах, вони знаходять нас, виходять в телефонному режимі, найчастіше через соціальні мережі. Попередньо йде бесіда, з'ясування стану людини, що її бентежить, які в неї скарги. Встановлюємо діагноз, а потім згідно з протоколами назначаємо те чи інше лікування", — розповів директор Центру психічного здоров'я Луганської обласної ради Микола Овчаренко.

За словами Овчаренко за день, лікарі консультують близько десяти людей, найчастіше пацієнти звертаються, бо відчувають тривогу.

"Найбільш ефективний метод самодопомоги — це зміна акцентів, переміщення акцентів. Просто займіться тим, чим ви займаєтеся щодня. Починайте готувати, прасувати. Друге – це комунікація, спілкування з людьми. Ми істоти соціальні і коли ми підтримує мо один одного, ми відчуваємо плече", — зазначив Микола Овчаренко.

Директор Центру психічного здоров'я Микола Овчаренко
Директор Центру психічного здоров'я Микола Овчаренко. Фото: Суспільне Донбас

Працюють психіатри разом з лікарями первинної допомоги тут в Центрі первинної медико-санітарної допомоги Рубіжанської міськради. Сімейні лікарі теж консультують переселенців з Луганщини, приймають й дніпрян.

"Огляд, скерування сімейними лікарями та педіатрами до вузьких спеціалістів, виписка рецептів, довідок, скерування на аналізи, на функціональні обстеження. І офлайн, і онлайн працюємо. Тут в Дніпрі дуже багато ВПО і з Рубіжного, і з рубіжанської тергромади, і з Луганщини, і з Донеччини — ми не відмовляємо нікому", — розповіла медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Рубіжанської міськради Алла Родіонова.

Луганський Центр психічного здоров'я у Дніпрі
Луганський Центр психічного здоров'я у Дніпрі. Фото: Суспільне Донбас

За час роботи в Дніпрі психіатри проконсультували понад півтисячі людей, представництво Луганського центру психічного здоров`я працює й в Рівному. Це не перший переїзд центру: у 2014-му році медичний заклад релокувався до Сєвєродонецька.

Читайте також

"Госпітальєри" евакуюють поранених бійців на Донеччині: чим обладнаний їхній автобус і чому кращий за "швидку"

Снаряд вибухнув за два метри від обличчя. Як у лікарні Дніпра офтальмологи лікують бійців, поранених на Донбасі

Столичні кардіологи на Донеччині обстежують дітей з прифронтових міст та селищ

Доступ до ліків обмежений, більше хронічних захворювань. Лікарі-волонтери на Донеччині працюють у мобільній амбулаторії

"Мінно-вибухові травми дуже підступні": лікарі хірургічного відділення у Кураховому про роботу у прифронтовій громаді

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок