До законодавства потрібно внести зміни: Лубінець про примусову евакуацію дітей з Бахмута

До законодавства потрібно внести зміни: Лубінець про примусову евакуацію дітей з Бахмута

До законодавства потрібно внести зміни: Лубінець про примусову евакуацію дітей з Бахмута
. Фото: УНІАН

Держава станом на зараз не має права евакуювати дітей із зон активних бойових, зокрема з Бахмута, без згоди батьків. Щоб не наражати дітей на небезпеку, потрібно вносити зміни безпосередньо до законодавства, а не лише керуватись відповідною постановою уряду.

Про це в ефірі Суспільного 23 березня заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Інколи я не розумію, з яких аргументів вони (батьки — ред.) виходять, коли не хочуть виїжджати з населених пунктів, які знаходяться під прямими обстрілами РФ. Були неодноразові спроби врегулювати це питання. Але через недосконале законодавство ми не можемо приїхати і просто евакуювати дітей", — зазначив Лубінець.

За його словами, відповідальних за дитину дорослих потрібно вмовляти, зокрема надавати підтвердження щодо фінансування, облаштованих місць та забезпечених каналів евакуації.

"Щоб прямо робити такі дії (приїхати і забрати дітей, керуючись постановою уряду — ред.) щодо примусової евакуації, треба, на мій погляд, вносити зміни саме в закон. Постанова Кабміну врегульовує деякі питання: розписані повноваження органів влади, ОВА. Але це підзаконний акт", — наголосив уповноважений.

Водночас Лубінець зауважив, що підтримав ухвалення цієї постанови як максимально швидкий механізм врегулювання, адже уряд засідає раз в тиждень і максимально швидко може вносити зміни в різні постанови.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з Бахмута

7 березня, Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Станом на 21 березня у Бахмуті лишалось близько трьох десятків дітей.

У Мінреінтеграції раніше заявляли, що батьки чи опікуни дитини не зможуть відмовитись від евакуації.

Читайте також

У Мінреінтеграції пояснили, як відбуватиметься примусова евакуація дітей з Бахмута

Дороги у Бахмут під вогнем: влада міста розказала про евакуацію дітей

На Донеччині з'явилася нова евакуаційна група поліції "Білий Янгол". Першими з Авдіївки вивезли дитину з папугою

На початок