На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну зі шкіл

На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну зі шкіл

На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну зі шкіл
ФОТО: Катерина Сушениця

У Семенівці ліквідували одну з чотирьох шкіл. Таке рішення ухвалили одноголосно 23 березня на сесії Семенівської міської ради. Як розповіла Суспільному начальниця відділу освіти Семенівської міської ради Олена Кресс, ліквідували школу через малокомплектність.

У Семенівському ЗСО I-II ступенів №5 навчається 58 дітей, з них — чотири дитини перебувають за кордоном. Загалом у школі сім класів, немає першого та дев'ятого.

"Це найменший по наповненості заклад. Процедура ліквідації тільки буде розпочата, бо треба завершити навчальний рік. В самому рішенні вказано, кінцевий термін 1 липня, коли ліквідаційна комісія має здійснити всі процедурні питання і внести дані в реєстр про ліквідацію юридичної особи саме цього закладу", — розповіла Олена Кресс.

Вартість навчання одного учня у школі складає більш ніж 60 тисяч гривень, сказала директорка школи Ольга Деденко.

"Для прикладу, у гімназії навчання одного учня складає 28 тисяч гривень. Різниця така, бо у нас мало діток. У нас перспективи по наповнюваності закладу немає. На наступний рік по початковій ланці у нас залишаються два класи, всього 11 учнів. У школі всі зручності є, і вода підведена. Будівля 1996 року. Приміщення у нас не старе. Дуже шкода, що закривають", — сказала Ольга Деденко.

Катерина Сушениця матір двох дітей, які навчаються в цій школі. Жінка каже, питання щодо закриття школи порушували два роки тому.

На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну із шкіл
Жителька Семенівки Катерина Сушениця. ФОТО: Катерина Сушениця

Щоб школу не закрили, Катерина разом з іншими батьками зверталися в різні інстанції.

На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну із шкіл
Відповідь Чернігівської ОДА на інформаційни запит Катерини. ФОТО: Катерина Сушениця
"Ми писали звернення до депутатів. На минулу сесію ми приходили і спілкуватися. Ми зверталися і до прокуратури, до Чернігівської ОВА, до Уповноваженого ВРУ з прав людини, до Управління освіти Чернігівської ОДА. Нам всі пояснювали, що воєнний стан і дорого утримувати", — розповіла Катерина.
На Чернігівщині через малу кількість учнів закрили одну із шкіл
Відповідь з обласної прокуратури на інформаційний запит Катерини. ФОТО: Катерина Сушениця

Катерина розповідає, з батьками рішення щодо закриття школи не обговорювали.

"7 лютого 2023 року наша громада винесла рішення про закриття школи. Нас не запрошували на публічне обговорення. Було обговорення з колективом школи. Нас туди не запрошували".

"Батьки писали звернення, ми на них реагували. Обов'язкова процедура обговорення стосується закладів освіти, які розташовані в сільській місцевості. Для міських закладів освіти така процедура не передбачена. Ми постійно під обстрілами, ми не можемо проводити масові заходи", — розповіла Олена Кресс.

У школі працюють 19 людей, 13 — це педагоги. Взимку працюють ще додатково три кочегари. Чи будуть працівники після закриття навчального закладу працевлаштовані в інші установи в управлінні освіти відповіли так.

"Наразі ми маємо одну пропозицію для працевлаштування працівника цього закладу. Ще до 1 липня доволі багато часу, якщо будуть виникати якісь вакантні посади, ми будемо думати про кожну людину, яка мала роботу в цьому закладі", — сказала Олена Кресс.

Як повідомили в управлінні освіти Чернігівської ОДА, майже третина шкіл Чернігівщини вважаються малокомплектними. Загалом в області функціонує 402 школи, з них 142 малокомплектні. У кожній навчається менше 25 учнів. Загалом за останні п'ять років на Чернігівщині ліквідували більше сотні таких навчальних закладів.

Читайте також

Майже всі школи Чернігова з 22 до 24 лютого навчатимуться дистанційно

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок