"Японія однозначно і беззастережно стоїть на нашому боці" — посол України в Японії

"Японія однозначно і беззастережно стоїть на нашому боці" — посол України в Японії

Посол України в Японії Сергій Корсунський
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, Київ, 7 жовтня 2020 р. Фото: УНІАН

21 березня до Києва прибув прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда. Під час зустрічі з президентом Зеленським він оголосив, що Токіо виділить Україні 30 млн доларів на постачання нелетального озброєння. Про те як готувався візит голови японського уряду до столиці України, участь Зеленського у саміті "Групи семи" та про співпрацю країн розповів в інтерв'ю Українському Радіо Посол України в Японії Сергій Корсунський.

Над візитом прем’єр-міністра Японії до Києва працювали тривалий час, каже Корсунський. За його словами, важливо було вирішити питання безпеки: "Коли йдеться про схід, то ми розуміємо, що між Японією та Україною є території, які не дуже безпечні. Тому все треба було зробити вчасно і правильно”. Основні теми перемовин між Японією та Україною — розвиток двосторонніх відносин та допомога Україні у війні проти Росії.

Зокрема грошова допомога. До 30 млн доларів, які Токіо виділило Україні додається пакет з 470 млн доларів грантової допомоги на енергетичні та інші об’єкти інфраструктури. Ці гроші виділять найближчим часом, повідомив Корсунський.

“Японія однозначно і беззастережно стоїть на боці України".

Те, що Японія підставляє плече Україні — важливий геополітичний меседж та запорука того, що країна допоможе у відбудові, наголосив дипломат. І додав, що Японія багато допомагала у післявоєнних відбудовах Кореї, В’єтнаму, Китаю та іншим країнам.

Саміт "Групи семи" у Хіросімі

Під час візиту до Києва прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда запросив Зеленського взяти участь в онлайн-форматі у саміті "Групи семи", який відбудеться у Хіросімі у травні. Президент прийняв запрошення. Ми працюємо над тим, щоб якомога ширше взяти участь у всіх заходах, які відбуваються у "сімці", розповів посол.

Важливо, що президент запрошений на саміт, каже Корсунський, адже сьогодні йде формування нового світового порядку й Україна є державою, думка якої враховується.

"І не лише у двосторонніх питаннях, але й в питаннях глобального світоустрою – реформування системи ООН, реформування системи глобальної безпеки", — додав він.

"Я вірю, що цей рік пройде під знаком тісної співпраці з Японією у всіх аспектах G-7 та приведе до того, що наша позиція буде врахована у тих рішеннях, які демократичний світ буде просувати", – підсумував Посол України в Японії.

Читайте також

Вибір редакції

На початок