Російські війська зосереджують основні зусилля на спробах повного захоплення Донецької та Луганської областей, введуть наступи на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Найзапекліші бої тривають у південній і північній частині Бахмута, також росіяни вели наступи, щоб встановити контроль над Авдіївкою та Мар’їнкою. Сили оборони завдали 13 ударів по позиціях військ РФ.
Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.
За добу російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, внаслідок чого дві ракети влучили в житловий багатоповерховий будинок, є загиблі і поранені серед цивільних. Також росіяни завдали 41 авіаційний удар.
"Зокрема, окупанти використали 21 БпЛА типу Шахед-136 з Брянської області російської федерації, 16 з цих дронів було збито. Внаслідок ударів ворожих БпЛА, росіяни вразили територію гуртожитку фахового коледжу у Ржищеві на Київщині, є загиблі і пораненні серед цивільних громадян, а також пошкоджено об’єкт цивільної критичної інфраструктури на Житомирщині", — йдеться у повідомленні.
Також росіяни здійснили понад 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Загроза завдання ударів залишається по всій території України.
Ситуація на фронті
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без значних змін, формування наступальних угруповань військ РФ не виявлено. Російське керівництво продовжує використовувати інфраструктуру Білорусі для підготовки своїх військ. Росія зберігає військову присутність у прикордонних районах.
Протягом доби росіяни здійснили обстріли районів населених пунктів Хрінівка, Михальчина Слобода Чернігівської області; Атинське, Волфине та Попівка Сумської області та Басове, Стрілеча, Глибоке і Вовчанськ на Харківщині.
На Куп’янському та Лиманському напрямках війська РФ продовжують спроби зламати оборону українських сил. Вели безуспішні наступи у районах населених пунктів Макіївка та Білогорівка. З артилерії обстріляли райони населених пунктів Дворічна, Куп’янськ і Крохмальне Харківської області; Білогорівки — Луганської, а також Колодязів та Верхньокам’янського на Донеччині.
На Бахмутському напрямку росіяни продовжують вести наступи, проте їхній наступальний потенціал знижується. Вони не припиняють спроб захопити місто, втрачаючи значну кількість людей, озброєння та військової техніки.
"Наші захисники цілодобово відбивають численні атаки противника в районах населених пунктів Бахмут, Богданівка та Предтечине", — зазначили у Генштабі.
Російських обстрілів зазнали населені пункти поблизу лінії зіткнення, серед них - Васюківка, Миньківка, Григорівка, Бахмут, Іванівське, Біла Гора, Дружба, Майорськ, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.
На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках війська РФ вели наступи в районах населених пунктів Новокалинове, Степове, Бердичі, Авдіївка, Ласточкине, Сєверне, Водяне, Первомайське, Мар’їнка та Побєда – успіху не мали. Обстрілів зазнали зокрема, Авдіївка, Водяне, Карлівка, Красногорівка, Мар’їнка, Вугледар та Велика Новосілка Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках російські війська обороняються. Обстрілів зазнали райони населених пунктів, що неподалік лінії зіткнення, зокрема, Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпілське, Білогір’я, Мала Токмачка, Кам’янське Запорізької області, а також Гаврилівка, Берислав, Веселе, Антонівка, Дніпровське та місто Херсон.
В населеному пункті Веселе окупованої частини Запорізької області, на території будівлі дитячого садочка російські війська облаштували військовий шпиталь.
Протягом доби авіація Сил оборони завдала удару по зенітно-ракетному комплексу військ РФ, а також 12 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки росіян.
Примусова паспортизація
За даними Генштабу, російська влада продовжує примусову паспортизацію населення окупованих територій України. Зокрема, в населених пунктах Херсонської області окупаційна "влада" погрожує місцевим жителям з квітня припинити виплачувати пенсію в разі відсутності російського паспорта.
Водночас в Старобільському фаховому коледжі Луганського національного аграрного університету проводились збори викладачів, які висловлювали невдоволення щодо примусової паспортизації педагогічного складу. Окупаційне "керівництво" навчального закладу наказало до 1 червня усім працівникам коледжу отримати паспорт громадянина РФ. Викладачам не дають можливості звільнитися за власним бажанням. Окупанти вдалися до силового розгону та припинення зборів.
Що відомо про ситуацію у Бахмуті
Військове командування спільне у думці й надалі утримувати й та боронити місто Бахмут, повідомив Офіс президента за результатами засідання Ставки головнокомандуючого 14 березня. Генерал Залужний назвав оборону Бахмута надважливим з точки зору стратегії і стримування російської армії.
Російські війська наступають з декількох напрямків і намагаються захопити місто та оточити, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Оборона міста, за висновком Міноборони, дозволяє зосередити на одному напрямку велику кількість сил окупаційних військ і послабити російське військо на інших напрямках.
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
В Бахмуті лишається 3,5 тисячі цивільних, немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий. Туди під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу.
Читайте також
РФ атакувала дронами Київщину та обстріляла Запоріжжя, Зеленський приїхав на Донбас. 392 день війни. Онлайн
У Бахмуті загинув оператор Суспільного Олексій Ольховик
На Ставці у президента обговорили подальший захист Бахмута