45 загорянь сухої трави та сміття на Чернігівщині ДСНС ліквідувала за останні три дні. За тиждень ліквідували 87 таких загорянь. Йдеться про понад 50 гектарів випаленої землі.
Загалом рятувальники від початку березня склали 18 адмінпротоколів на тих, хто розпалює вогнища на смітті.

Такі пожежі виникають через необережне поводження людей із вогнем, говорить провідний інспектор ГУ ДСНС в області Тимур Дозоров.

"Через випалювання сухої рослинності дуже почастішали випадки загоряння полів, лісів, разом з цим гинуть і тварини. Навіть бували такі випадки, що через випалювання сухої рослинності загоряються приватні будинки саме цих паліїв і іноді навіть вони страждають від цих пожеж", — розповів Дозоров.
Працівники ДСНС в області провели рейд у селі Количівка. Там жителі села від початку потепління почали прибирати прибудинкові території, сміття та суху траву — спалюють.

За дві години виявили п'ять загорянь та виписали два адмінпротоколи. Мінімальний штраф за паління трави становить 3060 гривень.
"Однієї іскри достатньо, щоб горіли поля, ліса, тварини разом з цими полями й лісами. Навіть бувають такі випадки, що горіли й палії зі своїми власними будинками", — розповів житель Количівки Михайло.

Мінімальна сума штрафу за спалювання сухої трави та рослинності становить 3060 гривень. Рятувальники радять жителям утилізовувати сміття екологічними способами.
"Утилізувати суху рослинність, якщо ви збираєте і займається господарством, то вам варто викопувати компостну яму, щоб це все перегнивало, випалювати не потрібно", — розповів Тимур Дозоров.
Більше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Вигоріло три гектари поля: у селі Количівка, що біля Чернігова, спалахнула пожежа через необережне поводження з вогнем
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.