Повернувся з Чехії, щоб воювати. Як працює на фронті розвідник Євген на позивний Лев

Повернувся з Чехії, щоб воювати. Як працює на фронті розвідник Євген на позивний Лев

Повернувся з Чехії, щоб воювати. Як працює на фронті розвідник Євген на позивний Лев
Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина

Військовослужбовець з Івано-Франківщини Євген на позивний Лев до війни разом із сім’єю жив та працював у Чехії. Коли почалася війна — повернувся в Україну, щоб захищати її. Про особливості роботи бійця розповіли на сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

Як йдеться в дописі, зараз Євген воює в мінометному підрозділі 76 батальйону на посаді розвідника. Його завдання — знайти ціль та передати координати навіднику міномета.

На озброєнні в підрозділу — 82-мм та 120-мм міномети. Попри те, що це — стара радянська зброя, сучасні високотехнологічні засоби допомогли зробити її ефективнішою.

Зі слів Євгена, спочатку дрон розвідує ціль і передає координати у спеціальне програмне забезпечення "Кропива", яке обробляє їх, і з поправками на погодні умови дає інформацію для наведення міномета. Після пострілу дрон розвідує, куди влучила міна, наскільки вона відхилилася від цілі. Після цього "Кропива" дає нові дані для наведення міномета, вже з поправками.

Дальність стрільби з 82-мм міномета становить до 3 км, зі 120-мм — до 7 км. Боєць на позивний Лев каже: працюють в основному осколково-фугасними мінами, які призначені для ураження ворога. Уламки розлітаються на декілька десятків метрів.

Після війни Євген хоче залишитися в Україні й брати участь у розбудові та зміцненні держави.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок