На війні з РФ загинув віцечемпіон юнацької Олімпіади-2018 з боксу Максим Галінічев

На війні з РФ загинув віцечемпіон юнацької Олімпіади-2018 з боксу Максим Галінічев

На війні з РФ загинув віцечемпіон юнацької Олімпіади-2018 з боксу Максим Галінічев
ФБУ

Призеру чемпіонатів Європи з боксу було 22 роки.

У боях на Луганщині загинув український боксер, 22-річний Максим Галінічев. Про це повідомила Федерація боксу України.

У травні 2022 року Галінічев відмовився брати участь у чемпіонаті Європи з боксу і вступив до лав українських захисників у складі десантно-штурмових військ. Повернувся до бойових дій після двох поранень, яких зазнав на війні. Галінічев загинув 10 березня 2023-го в боях на Луганщині.

Впродовж боксерської кар'єри Максим здобував "срібло" юнацької Олімпіади-2018 у ваговій категорії до 56 кг. У 2017 році представник Сумщини ставав чемпіоном Європи серед молоді, у 2021-му — срібним призером чемпіонату Європи серед боксерів до 22 років.

За декілька місяців до початку повномасштабного російського вторгнення Галінічев розповідав ФБУ, що саме підштовхнуло його до занять боксом та мотивувало залишатися в спорті.

"Насамперед [мотивувало] бажання забезпечити майбутнє своїм дітям, щоб сім’я мною пишалася. Незважаючи на мій молодий вік, я вже маю свою родину. У мене є маленька донька —Василіса, якій у лютому [2022 року] виповниться два рочки".

"На бокс я пішов у 10 років — у секцію привів тато. Я відразу «загорівся», дуже сподобалося. На перших порах найскладнішим було привчити себе до дисципліни, жорсткого розпорядку. Але з часом я зрозумів, що без цього неможливо — це твій хліб".

Максим Галінічев у боксі: головні здобутки

  • Віцечемпіон юнацьких Олімпійських ігор 2018 року в категорії до 56 кг.
  • Чемпіон Європи 2017 року серед молоді у ваговій категорії до 52 кг.
  • Віцечемпіон Європи 2021 року (вікова група — до 22 років) у категорії до 52 кг.

Вибір редакції

На початок