"Щось змінювати пізно". Голова Сумської ОДА прокоментував заяви двох громад щодо поділу на райони

"Щось змінювати пізно". Голова Сумської ОДА прокоментував заяви двох громад щодо поділу на райони

"Щось змінювати пізно". Голова Сумської ОДА прокоментував заяви двох громад щодо поділу на райони
Фото: Google.maps

Тростянецька та Боромлянська громади будуть приєднані до Охтирського району. Щось змінювати вже пізно, сказав голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко, відповідаючи на заяви голів двох громад щодо приєднання їх до Сумського району, а не Охтирського.

"Якщо ми навіть зараз почнемо робити, ми не встигнемо. Всі ці процеси тривали два роки. Обговорення всі закінчені. Тут уже як проголосують депутати Верховної Ради, так і буде визначено. В подальшому якісь трансформації можливі, це ж не на вічно. Я б по іншому відносився до адмінподілу. Це виключно адміністративний поділ. У тих районних рад, будуть дуже обмежені функції. Це ні на що, фактично, впливати не буде", - сказав голова ОДА.

Що відомо

  • 18 червня Боромлянський сільський голова Василь Романіка повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району, а не до Охтирського.
  • 17 червня депутати Тростянецької міської ради звернулися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням приєднати Тростянецьку міську ОТГ до Сумського району, а не Охтирського.
  • 8 червня в Лебедині провели зібрання громади і озвучили 5 причин, чому не бажають приєднуватися до Охтирського району.
  • 5 червня Лебединська райрада зібрала позачергову сесію, на якій проголосували за звернення до Кабміну, Верховної Ради, президента України, Сумської ОДА та Сумської облради щодо утворення та ліквідації районів.
  • 12 червня Кабінет міністрів затвердив план створення районів у частині реформи адміністративно-територіального устрою України. Замість 490 існуючих районів планують створити 129. Остаточно затвердити межі районів тепер має Верховна Рада.
  • На Сумщині хочуть створити 5 районів.
На початок