Голова Боромлянської ОТГ повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району

Голова Боромлянської ОТГ повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району

Голова Боромлянської ОТГ повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району Боромлянська ОТГ

Сільський голова Боромлі Тростянецького району, що на Сумщині, повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського району, а не до Охтирського. Мова про новий поділ регіонів у межах реформи адміністративно-територіального устрою України.

“І медицина, і громада знаходиться до Сум ближче, ніж до Охтирки. В принципі, перспективний план так і планувався – Боромля до Сум, а Тростянець - до Охтирки. З часом все змінюється. Ми налаштовані на Суми. Але скажуть в Охтирку - значить, в Охтирку”, - сказав голова Боромлянської ОТГ Василь Романіка.

Голова Боромлянської ОТГ повідомив про бажання громади приєднатися до Сумського районуБоромлянська ОТГ

17 червня депутати Тростянецької міської ради звернулися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням приєднати Тростянецьку міську ОТГ до Сумського району. За це проголосували на сесії.

“На сьогоднішній день, з Охтирського району йде ще й Лебединський район, і залишається Охтирка, Писарівка і Тростянецький. Ми вважаємо, що в цій конструкції це буде найслабший район, який не буде належним чином займатися нашим розвитком. Ми бачимо специфічне ставлення представників Охтирщини, чиновників до Тростянецької ОТГ, до наших закладів”, - розповів голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова

За словами консультанта Офісу реформ Асоціації міст України у Сумській області Карена Агаджанова-Гонсалеса, в Охтирському районі після виключення з нього Лебединської ОТГ залишиться близько 125 тисяч населення.

“Є критерій, визначений Кабміном, - 150 тисяч населення в районі. Якщо Тростянець відходить, ми близько не підходимо навіть до цього критерію. Якщо вони від’єднаються, Охтирського району просто не буде, і це будуть незручності, перш за все, навіть не для Охтирки. Від сіл до Сум – більше 150 км. Люди думають переважно про себе,а не про інших”, - переконаний голова Охтирської ОТГ Ігор Алєксєєв.

Проблеми в адміністративно-територіальному поділі Сумщини сталися через відсутність комунікації, вважає екс-директор Сумського підрозділу “Центру розвитку місцевого самоврядування” Олександр Хоруженко.

“Та конструкція, про яку говорив губернатор Сумщини Роман Грищенко, про 5 районів, розсипається на очах. Не тому, що проти цієї концепції хтось політично виступає. З самого початку проблема обласної адміністрації була в тому, що не була проведена взагалі ніяка комунікаційна, дискусійна робота, просто про визначення позицій кожного з учасників”, - вважає Хоруженко.

Радниця голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка Оксана Щербак пообіцяла, що коментар очільника області щодо його бачення поділу Сумщини нададуть Суспільному 19 червня.

Авторка - Анна Книш

Що відомо

  • 12 червня Кабінет міністрів затвердив план створення районів у частині реформи адміністративно-територіального устрою України. Замість 490 існуючих районів планують створити 129. Остаточно затвердити межі районів тепер має Верховна Рада.
  • На Сумщині хочуть створити 5 районів.
  • 8 червня в Лебедині провели зібрання громади і озвучили 5 причин, чому не бажають приєднуватися до Охтирського району.
  • 5 червня Лебединська райрада зібрала позачергову сесію, на якій проголосували за звернення до Кабміну, Верховної Ради, президента України, Сумської ОДА та Сумської облради щодо утворення та ліквідації районів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди