На тимчасово окупованій території Херсонщини окупаційна влада примушує місцевих жителів брати російські паспорти

На тимчасово окупованій території Херсонщини окупаційна влада примушує місцевих жителів брати російські паспорти

Ексклюзивно
На тимчасово окупованій території Херсонщини окупаційна влада примушує місцевих жителів брати російські паспорти
Фото: УНІАН

На лівобережній частині Херсонщини російські військові змушують місцевих жителів брати паспорти РФ. Погрожують, що без російського паспорта пенсіонери не отримають виплати та і у лікарні без поліса не приймають, а його можна отримати лише за наявності російського паспорта. Подробиці дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Андрій живе в одному із сіл на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщині. Каже, останнім часом російські військові посилили тиск на місцеве населення. Людей примушують брати російські паспорти.

"В нашому населеному пункті російський паспорт заставляють брати тих, хто працював офіційно, якщо хочете отримувати гроші на картку російського банку, то треба вам паспорт Росії. Давлять на пенсіонерів, кажуть, що пенсії не будуть платити, але поки наче платять. Ну і у лікарні без російського паспорта приймають поки, можливо це все від населеного пункту залежить", розповідає Андрій.

Скадовський міський голова Олександр Яковлев говорить, що більшість людей, які лишаються в місті, російський паспорт не брали. Але є ті, для кого це єдина можливість вижити в окупації.

"Якщо ти не отримаєш російський паспорт, також можеш перестати отримувати ту допомогу, яку вони видають пенсіонерам та іншим малозабезпеченим, на дітей допомогу, можливо ще якусь, я чесно не знаю види допомог, але вони видають гроші готівкою і говорять, вони перестануть це робити, якщо ти не отримаєш російський паспорт", повідомив Скадовський голова.

Пришвидшити примусову паспортизацію окупаційна влада намагається, зокрема, через медичні заклади, розповідає перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. За його інформацією, лікарі відмовляються надавати послуги тим, хто не має полісу обов’язкового страхування російського зразка.

"На щастя більшість лікарів це наші лікарі херсонські, вони саботують це і тихенько продовжують надавати медичні послуги, але в деяких медичних закладах вже є керівники і медичний персонал частково, це люди які приїхали з РФ до Херсонщини і от вони найбільше тиснуть на наших людей", говорить Соболевський.

За даними Генштабу ЗСУ, російські військові залякують людей, які не оформили російський паспорт.

"Зокрема, на блокпостах тимчасово зайнятої території Херсонської області окупанти погрожують місцевому населенню незаконним позбавленням волі та насильницькими діями у разі відсутності російських паспортів при наступній перевірці документів", - повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Олександр Штупун.

Тиск на людей на лівобережжі посилили через відмову більшості брати паспорти РФ, говорить директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул. Дехто це робить свідомо через патріотичні переконання, хтось боїться покарання. Хоча, за словами Мошнягула, відповідно до українського законодавства, відповідальність лежить на тих, хто змушує людей брати російські паспорти.

"Йдеться про різного роду колаборантів, які на певних посадах закликають людей або лякають їх, якусь допомогу відмовляють надавати людям. Мова йде про керівників підприємств, які з метою отримання прибутку вже за російської влади змушують працівників. Є випадки, коли директор перукарні вважає, що має бути порядок і вона вимагала у працівників, щоб вони всі отримали російський паспорт, інакше вона їх звільнить з роботи", говорить Мошнягул.

Раніше окупаційна влада вимагала від жителів тимчасово окупованого лівобережжя обов’язково отримати паспорт до 1 квітня, зараз ці терміни подовжили на 2 тижні, розповів Мошнягул.

Що відомо

  • Жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонської області окупаційна влада разом з військовими РФ примушують брати російські паспорти. Інакше, обіцяють залишити їх без грошей.
  • У місцевих школах населених пунктів Каховського району російські окупанти забороняють дітям навчатись онлайн за українською програмою.
  • Під час стабілізаційних заходів поблизу села Олександрівка Херсонського району на дамбі поліцейські виявили понівечений автомобіль. Всередині – людський кістяк.

Читайте також

Російські окупанти погрожують карати жителів Херсонщини, які не взяли паспорт РФ

Зруйновані будинки, розкрадені підприємства та знищений врожай. Як жителі Томиної Балки на Херсонщині пережили окупацію

На Херсонщині ліквідували організатора катівень Москаленка — ГУР

Обстріли Велетенського, Львового та Антонівки, примусова "евакуація" жителів Херсонщини. 391 день війни: хроніка подій

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок