Ай Вейвей виклав картину "Водяні лілії" Клода Моне із 650 000 цеглинок Lego

Ай Вейвей виклав картину "Водяні лілії" Клода Моне із 650 000 цеглинок Lego

Ай Вейвей, лего, картина, Моне
Фото: @MarkGHWestall/Twitter

У Музеї дизайну в Кенсінгтоні (Велика Британія) 7 квітня відкриють 15-метрову картину із 650 000 цеглинок Lego – переосмислення "Водяних лілій" Клода Моне від художника Ай Вейвея. Про це 20 березня повідомило видання The Guardian.

У оригінальному триптиху Моне зображено один зі ставків з ліліями в садах його будинку в Живерні, поблизу Парижа – відтворюючи його, Ай Вейвей кидає виклик уявленням про реальність і красу.

За словами головного куратора музею Джастіна МакГірка, мазки олійними фарбами замінені "деперсоніфікованою мовою промислових деталей і кольорів", а "піксельні блоки нагадують про сучасні цифрові технології, які є центральними в сучасному житті, а також про те, як мистецтво часто поширюється в сучасному світі".

Вейвей вперше виклав "Водяні лілії № 1" з частинок Lego ще у 2015 році, тоді ж компанія відмовилася тимчасово продавати митцю свою продукцію, і "цеглинки" для картини довелося збирати прихильникам творчості художника.

Скульптура "Арка" китайського митця набуває нового значення через війну в Україні

На виставці у музеї також можна буде побачити його іншу велику нову роботу "Без назви" (Lego Incident) – серію з п'яти великих "полів", де сотні тисяч об'єктів будуть викладені на підлозі галереї. Одне з них буде складено з Lego, інше – з 200 000 порцелянових носиків чайників часів династії Сун, датованих 960-1279 роками до н.е., а ще одне – з 1600 кам'яних знарядь праці епохи неоліту.

Ай Вейвей виклав картину "Водяні лілії" Клода Моне із 650 000 цеглинок Lego
Ай Вейвей зі своєю роботою з Lego під назвою "Ілюмінація 2019" на виставці "Коріння" в галереї Lisson у Лондоні. Фото: TOLGA AKME/Getty Images

Серед інших експонатів виставки – десятки об'єктів і творів мистецтва з усієї кар'єри митця, що досліджують напруженість між минулим і сьогоденням, людиною і машиною, цінним і нікчемним, будівництвом і руйнуванням, як, наприклад, його урна династії Хань, прикрашена логотипом Coca-Cola.

Масштабні роботи Ай Вейвея будуть встановлені за межами виставкової галереї, у відкритих для вільного відвідування просторах музею, а також за межами будівлі.

Хто такий Ай Вейвей

Ай Вейвей — китайський представник сучасного мистецтва, художник, скульптор, фотограф та громадський активіст. Відомий, зокрема, своєю відкритою критикою китайського уряду стосовно дотримання прав людини, за що зазнавав переслідувань.

Ай Вейвей і Lego

У 2015 році Ай Вейвей заявив, що данський виробник іграшок Lego відмовив його студії в оптовому замовленні пластикових іграшок з політичних мотивів.

Після цього, Ай зробив репост листа компанії в Instagram з фотографією унітаза, забитого іграшковими цеглинками. Він написав, що відмова данської компанії була "актом цензури і дискримінації".

Пізніше у Lego заявили, що таке рішення було "внутрішньою помилкою". Керівники компанії додали, що замовлення було заблоковано працівником, який неправильно витлумачив правило про політичний нейтралітет, але заперечують, що на них вплинули занепокоєння Китаю

Представник Lego Томас Кірк Крістіансен, заявив, що збереження політичного нейтралітету залишається основною цінністю компанії, але визнав, що відмова художнику може бути інтерпретована як зайняття політичної позиції: "Це типовий приклад того, що може піти не так у великій компанії".

Після того, як митцю розблокували можливість купувати конструктори, Ай сказав, що вітає такий крок Lego, але додав: "Вони зрозуміли це трохи запізно".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок