У Рівному продовжили набір на безоплатні курси швачок. На кого готують та як долучитися

У Рівному продовжили набір на безоплатні курси швачок. На кого готують та як долучитися

У Рівному продовжили набір на безоплатні курси швачок. На кого готують та як долучитися
На фото — учасниці курсів швачок / Архів Суспільного, лютий, 2023 рік. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному продовжили набір на безплатні курси підготовки персоналу для швейних підприємств. Проєкт реалізовує Асоціація легкої промисловості за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру. Курс триватиме два місяці. Після його завершення слухачам пропонують роботу на місцевих підприємствах.

Кого готують на курсах

Керівник розвитку об'єднання “Асоціація Легкої промисловості” Сергій Матлах розповів, як це працює:

"Зараз ми готуємо швачок, але це не виключає й курсів для технологів, механіків, конструкторів. Єдине, що для цього потрібно — підготувати інший формат. Навчання швачок проходять за денною формою навчання, тобто ми вчимося з 9:00 і до 16:30, з понеділка і по п'ятницю включно. І таким чином ми вчимося місяць в студії.

Наступного місяця ми вчимося на виробництві безпосередньо в цеху. Це вже йде підготовка працівника до тієї роботи, яку він буде робити.

В нашій студії достатньо обладнання, щоб кожен учасник курсів мав можливість відпрацьовувати навички одразу на машинці. Є різні підприємства, різні напрямки виробництва. Хтось займається виготовленням галантерейних виробів, хтось шиє спецодяг або просто одяг — чоловічий, жіночий. Ми людей готуємо шити одяг.

Перед цим у нас був досвід: ми випускали одну групу, де навчали людей шити спецодяг. Досить вдалий був нас досвід і люди справилися з цим завданням. Гарно закінчили курс і підприємство отримало собі нових працівників. І люди отримали роботу. Це ж прекрасно. І серед них в тому числі були люди, які переїхали з інших областей, де військові дії їм зіпсували життя".

Як відбувається набір

Голова правління об'єднання “Асоціація Легкої промисловості” Оксана Харькіна розповіла, як це відбувається:

"На сьогодні ми запускаємо на постійній основі одну навчальну студію і це 15 одиниць обладнання і 15 охочих навчатися. Маємо також намір відкривати другу студію, тому що є потреби з трьох сторін. Перша – це потреба виробників для збільшення свого кадрового складу. Також є багато жінок, які або втратили роботу, або багато зараз дівчат переселились до Рівного через повномасштабне вторгнення".

Критерії відбору залежать від вимог підприємства, якому готують персонал.

"Є підприємства, які попередньо ставлять свої вимоги, що вони хочуть бачити персонал віком, скажімо, до 45 років. І ми теж мусимо звертати на це увагу. Є підприємства, які таких вимог абсолютно не ставлять і ми готові їх вчити, готувати і давати їм можливість отримувати нову роботу", — сказав Сергій Матлах.

Він додав: на курсах можливості давати стипендії слухачам немає:

"Безплатність самих курсів ми розцінюємо вже як підтримку. Той, хто цікавився курсами для того, щоб навчитися цьому ремеслу, знають, що вартість таких курсів — понад кілька тисяч гривень і навчаються по кілька годин на тиждень. У нас навчання інтенсивне і безплатне".

Учні, які успішно практикуються на підприємстві, мають можливість закінчити курси достроково і працевлаштуватися.

Працевлаштування

"Кожне підприємство, для якого ми готуємо дівчат, обов'язково працевлаштовує їх в перший день третього місяця. Як тільки закінчуються курси, ми проводимо такий собі екзамен і одразу беремося до роботи", — розповіла Оксана Харькіна.

Читайте також: "Дуже гострий дефіцит": у Рівному безкоштовно навчають швачок. Які умови пропонують

Кожен навчальний курс співпрацює з виробництвом.

"Попит на кадри просто шалений. Учасники асоціації залишають заявки у нас і ми визначаємо потреби кожного, які напрямки їм важливі. Викладачі їдуть на виробництво, спілкуються з технологами, начальниками цеху, визначають їхні потреби за спеціальністю і створюють навчальний план, за яким навчається група", — додала Оксана Харькіна.

Основною перевагою курсів вона назвала підготовку на конкретне виробництво із подальшим працевлаштуванням.

"Але є й друга перевага, не менш важлива – процес адаптації повністю нівелюється. За два місяці вони стають командою, дуже здружуються, потім разом працюють, разом ходять на роботу і йдуть з навчання", — зазначила голова правління.

Як долучитися до навчання

Щоб долучитися до навчання, охочі можуть звернутися до Асоціації легкої промисловості, на сторінках соцмереж заповнити анкету. Деталі тут.

Читайте також

  • Закупівля макаронів у Рівному: керівника управління освіти після розслідування повернули на посаду
  • Насіння і розсада: як обирати і яких помилок уникати при вирощуванні. Радить Держпродспоживслужба Рівненщини
  • Біля Рівного відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес
  • Збирав гроші на лікування померлої матері: на Рівненщині чоловіка викрили на шахрайстві

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок