ISW прогнозує активізацію війська РФ на Донбасі

ISW прогнозує активізацію війська РФ на Донбасі

Оборона Бахмута
Сили оборони у Бахмуті, 18 березня 2023. Фото: AP Photo/Roman Chop

Оскільки російський весняний наступ, ймовірно, наближається до кульмінації, російські війська можуть активізувати зусилля, щоб досягти хоч не значних успіхів, перш ніж вони втратять ініціативу в Україні. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Залишається ймовірним, що російський наступ може змусити Україну відступити з Бахмута або Авдіївки, хоча наразі це не видається можливим, відзначають аналітики.

Російські війська досягли незначних успіхів у Бахмуті та його околицях на тлі повідомлень про збільшення темпів російських операцій навколо Авдіївки, йдеться в аналітичному звіті.

“Станом на 20 березня російські війська, ймовірно, здобули додаткові позиції на південному заході та півночі Бахмута, а також на північному заході від Бахмута між Богданівкою та Хромовим”, — зазначається у звіті.

Російські війська, за даними аналітиків, ймовірно, збільшують темп операцій на північ від Авдіївки, намагаючись створити умови для оточення населеного пункту. За наявною інформацією, росіяни використовують більшу кількість авіаційних підрозділів у цьому районі для підтримки цих операцій. Мер Авдіївки Віталій Барабаш заявив 20 березня в інтерв'ю AFP News, що російські війська все частіше використовують ракети Х-59, Х-101, Х-555 і С-300 в районі Авдіївки.

В ISW раніше повідомляли, що це збільшення темпів російських операцій в районі Авдіївки призвело до значних втрат і, ймовірно, є помилковою спробою відволікти українські сили від інших ділянок фронту. Аналітики ISW не помітили, щоб російські війська зосереджували значну бойову силу на околицях Донецька. І малоймовірно, що російські війська зможуть витримати цей тимчасово збільшений темп.

ISW — карта бойових дій в Україні 20 березня 2023 року
Фото: з сайту ISW

Яка ситуація на фронті

Окупанти не припиняють штурмувати Бахмут. Основною метою російського війська минулої доби залишались спроби виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Для цього окупанти зосереджували свої основні зусилля на наступі на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Сили оборони відбили понад 120 атак окупантів на цих напрямках.

Читайте також

Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна, США надали черговий пакет допомоги. 391 день війни. Онлайн

Окупанти не припиняють штурмувати Бахмут — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 12 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок