«Пані патронеса». У Дніпрі стартував новий проєкт з допомоги постраждалим від насилля

«Пані патронеса». У Дніпрі стартував новий проєкт з допомоги постраждалим від насилля

«Пані патронеса». У Дніпрі стартував новий проєкт з допомоги постраждалим від насилля Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі стартував новий проєкт з допомоги постраждалим жінкам від насилля «Пані патронеса». Про це повідомила ініціаторка Анна Карпеченкова.

За її словами, у рамках проєкту за кожною потерпілою буде закріплена громадська діячка, яка допомагатиме жінці у розв'язанні її проблем. Разом вони відвідуватимуть всі необхідні інстанції, збиратимуть документи.

За словами організаторів проєкту, жінки, що постраждали від насилля, стикаються з проблемами у різних сферах. В першу чергу — з необхідністю швидко зібрати довідки для влаштування в притулок.

Суспільне поспілкувалось із Надією, яка впродовж трьох років потерпала від фізичного та психологічного насилля з боку свого чоловіка. Розповідає: піти з двома маленькими дітьми їй було немає куди. Тому жінка звернулася по допомогу до поліції та у соціальну службу.

«Я три роки жила з людиною з нестабільною психікою. Я і мої діти піддавалися жахливому терору, побоям. От у мене синці навіть досі є. Постійні побиття. І морально дуже сильно знущався. У мені діти з підірваною психікою через нього. Погано розмовляють», – розповіла Надія.

«Пані патронеса». У Дніпрі стартував новий проєкт з допомоги постраждалим від насилляФото: Суспільне. Дніпро

Притулок для матерів, Дніпро, 19.06.2020

Надію оселили у притулку для матерів та дітей. Тут з жінками працюють психологи, які допомагають їм соціалізуватися. Проживати тут вони можуть до року. Щоб потрапити сюди, жінки повинні обов'язково пройти медичне обстеження, сказала директорка притулку для матерів та дітей Марина Земенкова.

«Це кров на реакцію Вайсермана, довідка від дерматолога, що немає шкірних захворювань. Тести на гепатит трьох видів. Вони надаються за направленням сімейного лікаря. І останнє — флюорографічне обстеження», – зазначила Марина Земенкова.

Процес оформлення цих довідок займає щонайменше три доби. За словами ініціаторки проєкту “Пані патронеса” Анни Карпеченкової, це відбувається через відсутність у Дніпрі єдиного закладу, у якому б постраждалі від насильства могли відразу пройти всі необхідні медичні обстеження.

«Їй потрібно збирати медичні довідки близько трьох діб. А коли вона втекла, і стоїть на вулиці з двома дітьми, з кульками, і з колясками, як вона може це зробити? До того ж, часто вони тікають без копійки грошей», – ініціаторка проєкт “Пані патронеса” Анна Карпеченкова.

Вона додає: проєкт «Пані патронеса» створений для того, аби допомогти жінкам вирішити не лише економічні, юридичні та соціальні проблеми, а й аби допомогти зібрати всі необхідні довідки.

«Це об'єднання буде включати абсолютно всі напрямки роботи, для того, того щоб діяти в інтересах постраждалої особи, задовольнити її найперші і найвагоміші потреби», – зазначила Анна Карпеченкова.

Наразі в проєкті працюють 8 «патронес». Це представниці міських громадських організацій, які супроводжуватимуть постраждалих від насилля доти, поки вони не знайдуть житло, роботу та не вирішать інші проблеми. Звернутися до них можна через офіційну сторінку проєкту, а також за номером 099-632-77-01.

Відомо

  • В Україні діє безкоштовна гаряча лінія психологічної допомоги для жінок – 0800 505 085. Дзвінки приймають з 14.00 до 18.00 в будні дні.
  • 11 січня 2019 року в Україні набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
  • За вчинення подібних злочинів тепер передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, карається арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди