СБУ знешкодила в Україні осередки пропагандистів

СБУ знешкодила в Україні осередки пропагандистів

СБУ знешкодила в Україні осередки пропагандистів
Фото: Служба безпеки України

У Києві та ще шістьох регіонах України Служба безпеки України викрила підпільні осередки так званої "комуністичної партії радянського союзу". Її учасники виправдовували російську агресію проти України та збирали розвіддані. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Після повномасштабного вторгнення організатори об’єднання намагались створити в Україні розгалужену мережу власних обласних комітетів.

Їхні представники мали закликати до масової підтримки російських окупантів та облаштовувати військове управління для збору розвідданих та підготовки ворожих диверсій.

До власних осередків агітували приєднуватись місцевих жителів, зокрема, колишніх та діючих військових, які розпочинали службу за часів СРСР.

Слідство встановило, що прокремлівську організацію очолює Юрій Щіпков – керівник "центрального комітету більшовиків", який нині перебуває у Москві. Саме за його вказівкою було створено підпільні філії об’єднання у Києві, а також Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій та Чернігівській областях.

До справи були залучені 45 людей, які використовували власні оселі для конспіративних зустрічей учасників ворожого підпілля та планування підривних заходів. За їх адресами правоохоронці провели обшуки. Там виявили:

- російські паспорти; - незареєстровану зброю та боєприпаси; - мобільні телефони із доказами листування з російським "куратором"; - прокремлівські агітаційні матеріали.

За матеріалами СБУ одному з організаторів об’єднання повідомлено про підозру за ст. 109 та ст. 436 ККУ розповсюдження пропаганди та публічні заклики до воєнного конфлікту. За це учасникам організації загрожує до 10 років за ґратами.

Читайте також

Виправдовувала війну: киянці повідомлено про підозру

Закликала знищувати українців. СБУ затримала чиновницю столичного ЦНАП

Вибір редакції

На початок