У Чернігові продають підприємство «Хімтекстильмаш» за майже 1 мільйон гривень

У Чернігові продають підприємство «Хімтекстильмаш» за майже 1 мільйон гривень

У Чернігові продають підприємство «Хімтекстильмаш» за майже 1 мільйон гривень original

Приміщення площею 35 тисяч квадратних метрів планують продати на відкритому аукціоні 14 липня. Про це Суспільному розповів начальник управління Фонду держмайна в області Валерій Йовенко. Як підприємство, яке раніше виробляло обладнання для хімічної і текстильної галузей, працює зараз - далі.

На підприємстві «Хімтекстильмаш» у Чернігові раніше виробляли обладнання для виробництва ниток, зараз - деталі для обладнання виробництва олії. Токар Валентин Ососок працює на заводі 50 років. Каже, роботи на підприємстві зараз не багато.

«Я хотів, аби воно зберіглося в такому вигляді, як було. Це було машинобудівне підприємство і його треба розвивати. Якщо прийде інша людина, яка буде його розвивати в цьому напрямі - будь ласка. Нехай приходить. А так, як розвалюють інші заводи - це жахливо».

Підприємство «Хімтекстильмаш» виставили на продаж через збитковість, сказав начальник управління фонду держмайна в області Валерій Йовенко. Стартова ціна – 995 тисяч гривень.

«Ціна продажу буде встановлена у ході продажу відкритого і прозорого аукціону. Має від’ємний власник капітал – 9,4 млн гривень. Збитки складають 17 млн, обсяг зобов’язань - 18 млн. На кожну витрачену при купівлі гривню новий власник інвестує додатково гривень на модернізацію об’єкту».

Погасити кредиторську заборгованість майбутній покупець має протягом п’яти років. Це – одна з умов придбання акцій. Крім того, новий власник не зможе звільняти працівників протягом перших півроку, має платити їм зарплату.

Приміщення має загальну площу більше 35 тисяч квадратних метрів. З них майже 10 тисяч здають в оренду і мають в місяць дохід у 200 тисяч гривень, сказав Валерій Йовенко.

«Це був флагман вітчизняної індустрії в сфері машиноубудування, створення новітніх зразків машинних механізмів для хімічної і текстильної галузей».

Це - горизонтально-розточувальний верстат. Одне з найдорожчих обладнань заводу, каже Юрій Шумний, головний інженер ДП «Хімтекстильмаш».

«Цей верстат зараз коштує близько 700 тисяч гривень. Таких верстатів у нас два. Ще є верстат «карусель», стругальний верстат, кругло-шліфувальний і пласко-шліфувальний. Ми робимо запасні запчастини до раніше випущеного обладнання і підтримуємо роботу раніше випущеного обладнання, виконуємо невеликі замовлення».

Президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов вважає: «Хімтекстильмаш» має зацікавити інвестора.

«З точки зору, скільки потрібно витратити коштів в сьогоднішніх цінах, щоб збудувати таку ж площадку, навіть в цьому стані. Я думаю, що це більше, ніж вдвічі дорожче. Тобто за 1 мільйон євро і навіть за два мільйони євро не можна збудувати і отримати таку площадку, з такою інфраструктурою, яка є сьогодні в Чернігові на Хімтекстильмаші. Ці кошти, які зараз пропонує держмайно, і той час, який виграє потенційний інвестор в порівнянні з тим, якщо в нього є тільки земельна ділянка і одні погодження, тільки на все будівництво займуть там під два роки. Проектування займе десь рік».

Читайте також: На сесії Чернігівської міськради розглянуть питання ліквідації Деснянської та Новозаводської райрад

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди