Мінреінтеграції зменшить кількість перевірок щодо втрати статусу ВПО — Верещук

Мінреінтеграції зменшить кількість перевірок щодо втрати статусу ВПО — Верещук

Мінреінтеграції зменшить кількість перевірок щодо втрати статусу ВПО — Верещук
Віцепрем'єрка Ірина Верещук. Фото: Мінреінтеграції

У Мінреінтеграції вважають, що тотальні перевірки щодо втрати статусу внутрішнього переселенця є недопустимим, тому кількість таких перевірок буде зменшена.

Про це в ефірі Суспільного заявила віцепрем'єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"За листопад-грудень 2022 року було проведено 56 тисяч перевірок. Занадто багато контролю на людей, які є з числа ВПО. У січні-лютому це лише 4,5 тисячі перевірок, які мають на меті факт ймовірного порушення тими людьми, які отримують виплати", — зазначила Верещук.

За словами міністерки, це випадки, коли людину можна позбавити права на отримання виплат з держбюджету, зокрема коли людина перетнула кордон і на сьогодні проживає за кордоном, і це підтверджує система прикордонного контролю.

Читайте також: "Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома" — Верещук про вибіркові перевірки ВПО

Крім того, Верещук повідомила, що другою підставою для позбавлення виплат є ситуація, коли людина повернулася на своє місце проживання і не повідомила органи протягом місяця.

"Рішення про припинення статусу ВПО ухвалює Міністерство соцполітики. Ми як Міністерство адвокатуємо у такому випадку наших ВПО і намагаємось, щоб на них тиск був меншим, перевірки були точковими та підставними. Наприклад, якщо людини не було вдома — це не може бути підставою. Людина має право не перебувати вдома на момент перевірки", — додала вона.

Через повномасштабне вторгнення Росії станом середину березня 2023 року в Україні зареєстровано щонайменше п'ять мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО). А кількість незареєстрованих переселенців сягає семи мільйонів. Про це в інтерв'ю Українському радіо розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Читайте також

Знятись з обліку ВПО відтепер можна і на порталі "Дія" — Мінсоцполітики

На початок