"Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома" — Верещук про вибіркові преревірки ВПО

"Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома" — Верещук про вибіркові преревірки ВПО

Важливо
Ірина Верещук перевіряє розміщення ВПО в Тернополі
Ірина Верещук перевіряє розміщення ВПО в Тернополі. Фото: Діана Качуровська/Суспільне Тернопіль

Кількість вибіркових перевірок внутрішніх переселенців у порівнянні з минулим роком знизилася майже у 12 разів. Про це за підсумками наради під головуванням віцепрем'єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук повідомляє пресслужба уряду.

Водночас питання вибіркових перевірок ВПО щодо їх фактичної присутності на заявленому місці залишається актуальним. У Мінреінтеграції повідомили, що тримають його під постійним контролем.

Під час наради Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз’яснення територіальним органам соціальних служб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Зокрема, під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації.

І лише у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

“Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги”, — сказала Верещук.

У відомстві нагадали, що статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Через повномасштабне вторгнення Росії станом середину березня 2023 року в Україні зареєстровано щонайменше п'ять мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО). А кількість незареєстрованих переселенців сягає семи мільйонів. Про це в інтерв'ю Українському радіо розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Читайте також

Знятись з обліку ВПО відтепер можна і на порталі "Дія" — Мінсоцполітики

На початок