Міністерка уряду Німеччини вперше за понад два десятиліття відвідає Тайвань — Bloomberg

Міністерка уряду Німеччини вперше за понад два десятиліття відвідає Тайвань — Bloomberg

Беттіна Штарк-Ватцінгер
Міністерка освіти та досліджень Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінгер. Фото: АР

Міністерка освіти та досліджень Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінгер наступного тижня прибуде до Тайваню з дводенним візитом. Це стане першою поїздкою німецького міністра федерального уряду на острів за останні 26 років.

Про це пише Bloomberg, з посиланням на урядових речників ФРН.

"Візит буде зосереджений на розширенні дослідницької співпраці між сторонами у сфері розробки й виробництва комп’ютерних чіпів, зеленої енергетики та акумуляторів", — сказав прессекретар міністерки.

Поїздка відеться на тлі дискусій серед членів кабінету мінісирів Олафа Шольца про те, як Берліну слід позиціонувати себе у світлі дедалі більш жорсткої позиції Китаю щодо Тайваню.

Речник Шольца Штеффен Хебештрайт, коментуючи майбутній візит Беттіни Штарк-Ватцінгер, наголосив, що Німеччина продовжує незмінно дотримуватися політики "єдиного Китаю" та підкреслив "регулярний і тісний контакт" Німеччини з китайським керівництвом.

"Той факт, що міністерка освіти відвідає Тайвань, жодним чином не ставить під сумнів нашу політику", — сказав Хебештрайт.

Крістіан Вагнер, речник МЗС у Берліні, сказав, що Німеччина підтримує "тісні та добрі зв’язки" з Тайванем, особливо у сферах промисловості, культури, освіти, науки та досліджень.

"Тайвань є демократичною країною і важливим торговим та інвестиційним партнером Німеччини, і в цьому сенсі регулярний обмін і взаємні візити міністрів є абсолютно нормальними", — заявив Вагнер.

Китай на сьогодні є найбільшим торговим партнером Німеччини й будь-яке непорозуміння у відносинах між державами через питання Тайваню може мати серйозні наслідки для найбільшої економіки Європи, пише видання.

Німеччина перебуває на завершальній стадії розробки Стратегії національної безпеки, в якій економічна стійкість і зменшення односторонньої залежності від таких країн, як Китай, відіграватимуть важливу роль. Очікується, що Китай буде описаний як міжнародний партнер, конкурент і системний суперник.

Принцип "єдиного Китаю"

Китай розглядає Тайвань як власну провінцію, що "відкололася". Материкова влада має намір повернути її, в тому числі за допомогою сили. Принцип "єдиного Китаю" полягає в тому, що як Тайвань, так і материковий Китай є невід'ємними частинами єдиного "Китаю". Принцип єдиного Китаю у формі, закріпленій 1992 року, є наразі офіційною позицією уряду КНР.

Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР у 1992 році, що виключає визнання Тайваню.

Читайте також

Тайвань створив нові бойові безпілотники, щоб бути готовими до "асиметричної війни"

"Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва

США збільшать військову присутність на Філіппінах найбільше за останні 30 років. Що це означає

У США побоюються труднощів із озброєнням Тайваню через постачання Україні — WSJ

На початок