Рівнеоблрада об'єднала три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання

Рівнеоблрада об'єднала три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання

Офiцiйно
Рівнеоблрада об'єднала три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання
Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині об'єднають три обласні заклади позашкілля в один Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти. Таке рішення прийняли депутати облради 17 березня на черговому пленарному засіданні. Йдеться про злиття обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, центру національно-патріотичного виховання та станції юних натуралістів.

За словами директора центру національно-патріотичного виховання Юрія Шадого, представників позашкільних закладів на засідання сесії не запросили. Раніше він Суспільному розповідав, що про плани об'єднання колектив закладу також не повідомляли.

"Я спеціально прийшов, аби подивитися людям в очі й кожному ще сказати особисто. Всі заступники спочатку обіцяли, що наш заклад з проєкту рішення заберуть. Головне — експертиза. Була обіцянка і був лист з департаменту освіти, що буде зібрано засідання, всі сядуть, вивчать специфіку кожного закладу. Нічого не збиралося, ніхто не радився жодного разу. Не було жодної предметної та фахової дискусії", — зазначив Юрій Шадий.

Натомість в обласному департаменті освіти та науки повідомили, що на президії керівники закладів погодились працювати над об'єднанням, якщо воно має доцільність.

"Створюються комісії з реорганізації в кожному закладі окремо. На наступну сесію ми подаємо статут закладу, штатний розпис. Ми бачились, обговорювали й на президії керівники закладів висловили позицію, що вони готові працювати спільно у цьому напрямку, якщо таке об'єднання справді доцільне і при цьому не постраждають діти", — зауважила заступниця директора департаменту освіти та науки Марина Пашковська.

Рівнеоблрада об'єднала три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання
Фото: Суспільне Рівне

Як зазначила посадовиця, не йдеться про зменшення кількості гуртків та скорочення педпрацівників. Водночас додала, що вивільняться кілька посад керівників та спеціалістів, йдеться про економію близько двох мільйонів гривень. Пашковська наголосила, що така економія — це не головна ціль реформування.

Начальник ОВА Віталій Коваль запропонував, аби після об’єднання депутати встановили межі земельних ділянок у закладах, аби їх згодом “по клаптику не повідкушували хитрі забудовники”.

Що відомо

  • Начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки Вадим Овчаренко на своїй Facebook-сторінці опублікував звернення міністерства до органів місцевого самоврядування. У ньому зазначено, що злиття трьох закладів в один порушує закони "Про позашкільну освіту" та "Про місцеве самоврядування". Також у зверненні йдеться, що МОН закликало не реформувати заклади позашкілля під час воєнного стану.
  • У департаменті освіти і науки ОВА зазначали, що злиття закладів планують, аби діти в громадах мали доступ до всіх напрямків позашкілля. А об'єднання закону не суперечить.

Читайте також

  • "Мистецтво Нескорених": у Рівному презентували виставку картин військових, які проходять реабілітацію
  • На дрон чоловіку: легкоатлетка з Рівного подарує переможний кубок з марафону за найбільший донат
  • Де й коли відкриють центр підтримки підприємців "Дія.Бізнес.Рівне"

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок