Передача модифікованих МіГ-29 Україні. Як вони допоможуть? Коментує речник Повітряних сил

Передача модифікованих МіГ-29 Україні. Як вони допоможуть? Коментує речник Повітряних сил

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат, фото: Суспільне

Найближчими днями Польща передасть Україні чотири винищувачі МіГ-29, заявив президент Анджей Дуда. Ще 13 винищувачів і частину своїх ЗРК "Куб" передасть Словаччина, повідомив виконувач обов'язків прем'єр-міністра Едуар Геґер.

Наскільки ефективними є ці літаки Українському радіо розповів речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Україна давно очікує певних зрушень щодо багатоцільових літаків західного типу, які можуть допомогти завоювати перевагу в повітрі та деокупувати землі, каже Ігнат.

"МіГ-29 не зовсім та техніка, яку хочуть мати на озброєнні наші пілоти та ЗСУ. Але нехай це спершу будуть МіГ-29", — додав він.

Літаки, які передає Україні Польща та Словаччина — модернізовані. "Додано навігацію, систему зв'язку, адаптовану під стандарт НАТО, систему "свій-чужий" для розпізнавання літаків", — каже Ігнат.

Водночас основа, радіолокаційна та бортова станція, а також озброєння — залишились без змін. Тож вони можуть знадобитися в якості ремонтного комплекту. "З літаків, які нам надійдуть, можна буде знімати обладнання, ставити на наші літаки, займатися донорством, яким активно користуються в сучасних арміях світу", — пояснив Ігнат.

Водночас МіГ-29 не можуть сьогодні протистояти російським Су-30, Су-35 та Су-34.

"Наші льотчики просто роблять дива на цій радянській техніці, витискаючи з неї все можливе".

Юрій Ігнат наголошує на тому, що війна сьогодні не ведеться великою групою літаків. Удари наносяться малими групами.

Тож, за його словами, Україні достатньо чотирьох західних літаків які завдадуть високоточних ударів по логістиці ворога, підірвуть склади із боєприпасами, пальне, позбавлять противника вогневої міці. "Здійснять 5-10 таких ударів за 2 дні, тоді противник просто втече. Він не матиме чим відбиватися", — резюмує Ігнат.

Читайте також

На початок