Енергетики "Прикарпаттяобленерго" встановили 32 спеціальні платформи для пташиних гнізд на опорах електроліній Івано-Франківщини. Реконструкцію лелечих домівок енергетична компанія запровадила у межах природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття "Лелека" ще у 2011 році. Про це повідомляють на сайті обленерго.
Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, розповідає інженер з навколишнього середовища "Прикарпаттяобленерго" Ксенія Чупа.
"Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються чи гинуть від зіткнення з електролініями. Внаслідок цього також в електромережі може трапитися замикання, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні", — каже Ксенія Чупа.

За 12 років енергетики виробили й встановили 771 конструкцію. Рекордсменом з кількості оновлених лелечих гнізд є філія "Східна", яка працює на території Снятинської, Городенківської та Тлумацької громад. Там встановили 165 таких конструкцій.

Як пишуть енергетики, наразі в Україні приблизно 30% гнізд лелек розташовані на опорах і їхня кількість з року в рік зростає. Причиною цього є заміна дахового покриття житлових будівель та зручність опор. Фахівці енергокомпанії на повітряних лініях 35-110 кВ встановлюють протиптахові ковпаки, щоб захистити ізолятори від пташиного забруднення. А лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи. Ці заходи знижують смертність серед птахів і зменшують економічні втрати. Так енергетики долучаються до збереження птахів, зокрема чорних лелек, які занесені до Червоної книги України.
Що відомо
В Україну щороку повертаються 25 тисяч лелек. Чисельність світової популяції білого лелеки оцінюється у 230 тисяч пар, при чому понад 30 тисяч пар – в Україні. Найбільше їх живе на заході (крім високогір’я Карпат) та на півночі країни.
Читайте також
- "Квартирне питання". Прикарпатські енергетики облаштовують гнізда для лелек
- Історія прикарпатського лелеки Юрка, який закохався в статую
- Як на Івано-Франківщині зимують лелеки
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!