Рада зробила крок до ухвалення закону про всеукраїнський референдум

Рада зробила крок до ухвалення закону про всеукраїнський референдум

Рада зробила крок до ухвалення закону про всеукраїнський референдум
. УНІАН

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум, поданий президентом Володимиром Зеленським.

У першому читанні проєкт закону підтримали 252 народні депутати.

Віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт готували майже рік із залученням громадськості і міжнародних експертів.

Після цього у Раді представили альтернативні законопроєкти про референдум.

Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що Зеленський раніше не подав закон про референдум, оскільки нібито вносив у Раду вигідні комусь закони, які б не схвалили люди. Як приклад такого проєкту, вона назвала закон про ринок землі.

Вона наголосила, що її фракція внесла свій проєкт закону про референдум, який, можливо, "не такий прекрасний, як хотілося б людям", проте кращий за запропонований президентом.

Ще один альтернативний законопроєкт про референдум представив представник фракції ОПЗЖ Василь Німченко. За його словами, за цим документом українці зможуть вирішувати на референдумі будь-яке питання. Зокрема, дозволить провести референдум про ухвалення нової Конституції.

Заступниця голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко заявила, що представники комітету розглянули всі три законопроєкти і пропонує ухвалити за основу президентській, оскільки він більш комплексно вирішує питання проведення всеукраїнського референдуму.

Що відомо

  • Проведення одного всеукраїнського референдуму в середньому може коштувати два мільярди гривень. 
  • 9 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум.
  • 28 квітня президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-ІХ. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.
  • 30 квітня перший заступник голови Верховної ради Руслан Стефанчук повідомив, що у парламенті завершили роботу над першим законопроєктом з блоку народовладдя щодо всеукраїнського референдуму.
На початок