Перший віцеспікер Ради назвав вартість проведення референдуму

Перший віцеспікер Ради назвав вартість проведення референдуму

Перший віцеспікер Ради назвав вартість проведення референдуму
. УНІАН

В Україні проведення одного всеукраїнського референдуму в середньому може коштувати два мільярди гривень. 

"Кожен референдум — це вартість, і в середньому вартість проведення одного референдуму, за оцінками різних спеціалістів, становить 2 мільярди гривень", — повідомив на брифінгу перший віцеспікер Верховної ради Руслан Стефанчук.

Читайте також: Зеленський вніс у Раду закон про всеукраїнський референдум. Що він передбачає

Він додав, що фінансування референдуму Всеукраїнський референдум є вищою формою безпосередньої демократії, реалізацією вільного волевиявлення громадян України. В державному праві — прийняття виборцями рішення з конституційних, законодавчих чи інших внутрішньо- чи зовнішньополітичних питань.здійснюється за рахунок коштів з державного бюджету. Крім цього, Стефанчук наголосив, що в законі президента Володимира Зеленського передбачається обмеження щодо суми проведення, тому нова редакція законопроєкту пропонує обмежити фонд всеукраїнського референдуму 20 тисячами мінімальних заробітних плат (94,46 млн грн).

Що відомо

  • У Верховній раді повідомили, що закон про народовладдя через всеукраїнський референдум був зареєстрований і його планують розглянути з 16 червня, а 18 червня планується його розгляд у першому читанні.
  • 9 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум.
  • 28 квітня президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-ІХ. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.
  • 30 квітня перший заступник голови Верховної ради Руслан Стефанчук повідомив, що у парламенті завершили роботу над першим законопроєктом з блоку народовладдя щодо всеукраїнського референдуму.

На початок