Стало відомо, як може виглядати комплекс на місці ринку "Буковинський"

Стало відомо, як може виглядати комплекс на місці ринку "Буковинський"

Стало відомо, як може виглядати комплекс на місці ринку "Буковинський"
Проєкт торговельного комплексу, який мають звести на місць ринку "Буковинський". Джерело: Чернівецька міська рада

У Чернівцях оприлюднили результати архітектурного конкурсу на кращий проєкт торгового комплексу та готелю на перетині вулиць Небесної Сотні та Комарова. Його оголосили у міській раді чотири місяці тому. Комплекс збудують на місці ринку "Буковинський". Деякі місцеві підприємці проти, бо бояться втратити роботу.

У конкурсі було майже сорок учасників з різних міст України. Вони мали спланувати вигляд торговельного центру, будівлі готелю та благоустрій території. Серед 12 проєктів переміг колектив з Києва. За це отримав сто тисяч гривень, йдеться на сайті міськради.

Стало відомо, як виглядатиме торговий комплекс на місці ринку "Буковинський" у Чернівцях
Фото: Чернівецька міськрада

Комплекс з житловими приміщеннями та торговельним центром планують звести на місці ринку "Буковинський". З 2024 року право на будівництво там має фірма депутата Валерія Чинуша. Зараз він орендує землю під ринком.

На ринку працюють триста підприємців. Раніше у коментарі Суспільному голова ради підприємців ринку Валерій Бордіян говорив, хочуть мати гарантію, що після початку будівництва не втратять роботу.

"У пункті договору написано, що адміністрація має знайти нову площадку або знайти нові робочі місця. Там є капітальні павільйони, на них люди витратили великі гроші. Це все буде зноситися. Це хтось має вирішувати", — сказав Бордіян.

Раніше Чинуш Суспільному повідомляв, що частина підприємців ринку хоче будувати торговий комплекс з забудовником. Щодо решти — очікують, який проєкт будівництва затвердить міська рада. Опісля будуть знати, чи зможуть всі підприємці залишитися на ринку.

Головний архітектор міста Дмитро Домітрюк у коментарі Суспільному говорив, що архітектурний конкурс – це світова практика для значущих об’єктів для міста. Забудовник має отримати інформацію для проєктування – містобудівні умови. Також розробити проєкт, який пройде експертизу, й отримати дозвіл на будівництво.

"Тобто умовно початок будівництва може бути у 2024 чи 2025 році. Міська рада у цьому процесі не є стороною – це договірні відносини між ринком та підприємцями", – каже Домітрюк.

Раніше у відео Суспільне розповідало, що кажуть підприємці про будівництво на ринку:

Що відомо

  • У листопаді 2022 року міська рада оголосила конкурс на кращий проєкт будівництва, бо це значущий об'єкт міста. Його проводили 4 місяці.

Читайте також

У Глиниці на Буковині облаштовують місце для тимчасового моста, який отримали як гуманітарну допомогу з Норвегії

"Ями такі, що можна залишити пів машини". У Чернівцях почали капремонт частини вулиці Кармелюка

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок