На Київщині паліїв трави виявлятимуть з допомогою аеророзвідки

На Київщині паліїв трави виявлятимуть з допомогою аеророзвідки

На Київщині паліїв трави виявлятимуть з допомогою аеророзвідки
Фото: ДСНС України у Київській області/Facebook

У Київській області почали роботу спеціальні моніторингові групи, щоб не допустити масштабних пожеж в екосистемах. До складу груп входитимуть працівники ДСНС, поліції та представники місцевої влади.

Як повідомляє пресслужба Головного управління ДСНС у Київській області у Facebook, після отримання спеціального дозволу моніторингові групи здійснюватимуть аеророзвідку певних територій, аби виявити місця спалювання трави і потенційних порушників-паліїв. Координати осередків загорянь, навіть у важкодоступних місцях, передають до оперативної служби ДСНС, і техніка терміново виїжджає на гасіння вогню.

Рятувальники констатують, що з потеплінням на Київщині побільшало пожеж в екосистемах. Так, лише за добу 15 березня підрозділи ДСНС 22 рази залучалися до ліквідації пожеж в області. Невеликі займання сухої трави за кілька годин перетворюються на масштабні пожежі торфовищ і лісових масивів.

"Кожен з тих, хто палить траву, сухостій та сміття повинен розуміти — це злочин, який карається законом", — нагадують рятувальники. Паліям стерні, луків, пасовищ загрожує штраф: для громадян від 3 до 6 тис. грн, для посадовців 15-20 тис. грн.

Що відомо про ліквідацію пожеж в екосистемах Київщини

Влітку минулого року через спеку і суху погоду в області оголошували надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Мешканців попереджали про загрози від спалювання сухої трави та сміття.

У вересні 2022 року рятувальники кілька днів гасили пожежу на торфовищах неподалік села Катюжанка Вишгородського району. Горіння торфу спричинило погіршення якості повітря на лівому березі Києва.

Під час спалювання сухої трави у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин — бензопірен, діоксини та важкі метали. Вони негативно впливають на довкілля та можуть призводити до проблем зі здоров'ям у людей.

Читайте також

На Київщині лунатимуть вибухи. Де саме

На початок