У дитсадках Чернівецької громади кількість вільних місць збільшилась у понад 10 разів

У дитсадках Чернівецької громади кількість вільних місць збільшилась у понад 10 разів

У дитсадках Чернівецької громади кількість вільних місць збільшилась у понад 10 разів
Фото: Суспільне Чернівці

У дитсадках Чернівецької громади є майже 700 вільних місць. Станом на 1 березня садки відвідує майже дев'ять тисяч дітей. Вільних місць побільшало, бо через війну деякі родини виїхали за кордон, а також зменшилася народжуваність.

Про це у коментарі Суспільному розповіла завідувачка сектору дошкільної освіти міського управління освіти Любов Гаврилова.

"У середньому групу відвідує до 15 дітей. Це нормально. Ми цього прагнули, бо в мирний час у нас групи були переповнені – у списку було понад сорок дітей, з них приходили понад 30. Так важко виконувати роботу", – розповідає Гаврилова.

Дитсадок №52 "Веселі стежинки" щодня відвідують понад 120 дітей. Торік їх було 260, тому місць достатньо, каже директорка Людмила Атаманюк. Заклад не працював майже пів року, бо не було укриття, тому батьки водили дітей в інші садки – частина залишилася там. Зараз укриття облаштували й там може перебувати понад 60 дітей.

Атаманюк каже, місць побільшало, бо частина батьків виїхала з дітьми за кордон, а деяких через часті повітряні тривоги батьки відвезли у села до бабусь та дідусів.

"Щодня у закладі було понад сто дітей, а зараз 55. Ми звикли до активного руху, тепер немає стільки дитячого гомону – це відчутно. Водночас вихователь має можливість індивідуально підійти до кожної дитини, а під час повітряної тривоги швидко зорієнтуватися, щоб допомогти малим дітям зібратися й перейти в укриття".

За словами директорки, найбільше місць є в групах раннього віку – від трьох років. Також зберегли усіх працівників.

Вихователі, які працювали у групах, де було понад двадцять дітей, отримували надбавку до зарплати. Зараз цього немає. За словами Гаврилової, директор садка може призупиняти роботу або об'єднувати декілька груп, якщо дітей мало. Також вихователі можуть брати щорічну відпустку або відпустку за власний рахунок, але скорочувати працівників не планують.

Гаврилова каже, місць у садках вистачить для усіх дітей, але вони мають перебувати на електронному обліку. Сьогодні там є майже 2500 тисячі дітей.

"Місцями забезпечимо всіх. Нюанси можуть бути в густонаселених районах, наприклад, на Гравітоні, Роші або в центрі міста. Там місць може не бути, але батьки можуть скористатися садками, які працюють поряд", – каже Гаврилова.

Що відомо

  • У Чернівецькій громаді працює 55 комунальних дитсадків, два приватні та ще чотири дошкільні підрозділи при гімназіях та виховних комплексах, повідомила Суспільному завідувачка сектору дошкільної освіти міського управління освіти Любов Гаврилова. З них чотири садки тимчасово не працюють, бо не мають укриття й там проживають вимушені переселенці.

Читайте також

З квітня у Чернівцях розпочнеться реєстрація дітей до першого класу: як подати заяву

На початок