Впливові ірландські родини практикували інцест 5 тисяч років тому — дослідження

Впливові ірландські родини практикували інцест 5 тисяч років тому — дослідження

Впливові ірландські родини практикували інцест 5 тисяч років тому — дослідження irishcentral

Члени заможних і владних ірландських родин понад 5 тисяч років тому практикували інцест між братами і сестрами, оскільки він "легітимізував їхню владу, посилював ієрархію і відмежував від решти населення".

Як пише CNN, про це дізналися дослідники з Коледжу Святої Королеви Єлизавети та неподільної Трійці (Дублін), які проаналізували генетичний матеріал із низки гробниць часів неоліту. Повний документ був опублікований у журналі Nature.

Дослідники знайшли докази інбридингуІнбридинг або інцухт — схрещування близькоспоріднених організмів. При тривалому інбридингу можливі виникнення спотворення зовнішності, зниження продуктивності, життєздатності або загибель у геномі людини, похованої в коридорній ірландській гробниці Ньюгрейнджа, яка була побудована понад 5 тисяч років тому. Поховання у цьому місці означало, що людина належала до правлячої еліти і, за висновками науковців, практикувала інцест з братами і сестрами так само, як і фараони в Стародавньому Єгипті.

Гробниця НьюгрейнджВікіпедія

Гробниця Ньюгрейндж

"Всі ми успадковуємо дві копії генома, одну — від матері і одну — від батька, але копії цієї особи були надзвичайно схожими, що є визначальною ознакою близького інбридингу. Наші аналізи дозволяють нам підтвердити, що його батьки були братом і сестрою", — заявила головна авторка дослідження, генетикиня Лара Кассіді.

Дослідники вважають, що інцест між братами і сестрами завжди був майже універсальними табу, однак в елітних родинах, зокрема королівських, вважався соціально прийнятним. Науковці пояснюють це тим, що така поведінка посилювала легітимізацію влади впливових родин, посилювала ієрархію і відмежовувала від решти населення, оскільки єдиними гідними партнерами для еліти були їхні родичі.

За їхніми висновками, інцест часто поєднувався з ритуалами та монументальною архітектурою, такою як гробниця Ньюгрейндж. Дослідники також виявили генетичні зв’язки між людиною, похованою в Ньюгрейнджі з іншими людьми, похованими в коридорних гробницях Керромор і Карроукіл на заході країни.

Отримані дані також пов'язують з місцевим міфом, який розповідає про короля-будівельника, який займався сексом зі своєю сестрою для того, щоб перезапустити щоденний сонячний цикл.

Крім того, дослідники виявили найдавніший діагностований випадок синдрому Дауна у хлопчика, похованого 5 тисяч років тому в гробниці Пулнаброне — найстарішій відомій споруді для поховань в Ірландії.

Дослідники заявили, що дитина також могла належати до представників так званої "блакитної крові", однак через свою хворобу була похована у менш престижному місці. Також науковці встановили, що люди, які будували ці монументальні гробниці, були ранніми фермерами, які замінили мисливців, коли мігрували до Ірландії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди