Журнал Time обрав Людину року

Журнал Time обрав Людину року

Журнал Time обрав Людину року
Twitter

Людиною року за версією американського видання Time стала шведська екоактивістка Грета Тунберг.

"Я не повинна бути тут, я повинна повернутися до школи на іншому боці океану. Ви покладаєте надію на нас, молодь. Як ви смієте! Ви розкидуєтеся порожніми словами, ви вкрали мої мрії, моє дитинство! Але мені ще пощастило. Люди страждають, вмирають. Цілі екосистеми руйнуються. Ми стоїмо на порозі масового вимирання. А все, про що ви (світові лідери — ред.) можете говорити — це гроші та казки про безкінечний економічний розвиток", — ця промова Грети Тунберг на засіданні Генеральної асамблеї ООН у вересні 2019 року привернула до школярки увагу всього світу.

У 2018 році Грета перестала ходити до школи п'ятницями. Замість цього школярка почала виходити з одиночними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів у країні. З цього почався глобальний рух європейських школярів "п'ятниця заради майбутнього", які також почали виходити на екопікети у своїх містах.

Як відомо:

  • 11 грудня президент Бразилії Жаїр Болсонару вилаяв юну екоактивістку після появи в її Twitter посту на захист корінного населення Амазонії.
  • Грета також стала однією з лауреаток премії "За доцільне життєзабезпечення", яка є доповненням до Нобелівської номінації. Дівчину нагородили "за надихаючі та зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів". Грошовий приз премії — 1 млн крон (105 тис. доларів).
На початок