Грета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію

Грета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію

Грета Тунберг отримала альтернативну Нобелівську премію
Twitter

Шведська екоактивістка Грета Тунберг стала однією з лауреатів премії "За доцільне життєзабезпечення". Ця нагорода — доповнення до Нобелівської номінації.

Вручення нагороди відбулося в Стокгольмі. Грета не змогла прийняти нагороду особисто, оскільки перебувала в Мадриді на 25-й конференції Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату. Премію за неї отримали активісти молодіжного руху за захист клімату Fridays for Future, який почався з одиночних пікетів школярки біля будівлі парламенту.

"Маю неймовірну честь отримати цієї ночі нагороду "За доцільне життєзабезпечення". Я зараз душею з вами у Стокгольмі", — написала дівчина у своєму Twitter.
Активісти отримали премію Грети
Активісти отримали премію Грети. Twitter

Премія відзначає заслуги у важливих сферах діяльності, які залишаються не охопленими престижними преміями Альфреда Нобеля.

Грета Тунберг одержала нагороду "за надихаючі й зростаючі політичні вимоги щодо невідкладних кліматичних заходів". Грошовий приз премії — 1 млн крон (105 тис. доларів). Лауреати не можуть взяти ці гроші собі, вони повинні направляти їх на громадську роботу. Лауреатам також вручили скульптуру, яку зробили з металу, переробленого в рамках програм знищення зброї у Центральній Америці.

Фото — Right Livelihood Foundation

На початок