У справі про корегування вогню по Харкову пройшло засідання із новою колегою суддів

У справі про корегування вогню по Харкову пройшло засідання із новою колегою суддів

У справі про корегування вогню по Харкову пройшло засідання із новою колегою суддів
Обвинувачена Дар'я К., 15 березня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Справу про корегування російських обстрілів Харкова з 30-річною обвинуваченою Дар'єю К. у Дзержинському районному суді почали слухати наново. 15 березня засідання провела нова колегія з трьох суддів.

Суддів у справі призначила автоматизована система, відводів у сторін не було, повідомляє кореспондент Суспільне Харків.

Судді ухвалили рішення почати вивчення доказів із допиту свідків.

Цього просив захисник обвинуваченої Олександр Дударєв: "Аби уникнути надалі спекуляцій з приводу можливості впливу на вказаних свідків. Ця підстава неодноразова заявлялась як ризик і необхідність подальшого тримання під вартою моєї клієнтки".

Свідки — сусіди Дарії та поняті під час обшуку в її квартирі — на засідання не з’явилися. Через це суд оголосив перерву в слуханні до 21 березня.

Що відомо

  • За даними СБУ, 30-річна Дар'я К., яка приїхала до Харківської області з тимчасово окупованої території України, передавала координати і допомогла армії РФ скорегувати вогонь по освітніх, медичних, торговельних об’єктах та житлових кварталах у центрі Харкова. Внаслідок вказаних ракетних обстрілів є загиблі та поранені.
  • Силовики затримали жінку у квітні 2022 року, на час слідства її відправили у СІЗО. З-під варти суд відпустив обвинувачувану 23 грудня. 6 січня суд повернув обвинувачену під варту.
  • Суддя Людмила Рибальченко, яка розглядала справу спочатку, під час засідання 14 лютого заявила про самовідвід. За словами судді, напередодні в неї дома пройшли обшуки: прокуратура Івано-Франківська перевіряє, чи не діяла вона на користь підсудної.
  • Захист не визнає провину обвинувачуваної, як і сама Дар'я. За словами адвоката Олександра Дударєва, докази у справі — сфальсифіковані.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок