Фермер з Хмельниччини експортує равликів у ресторани країн Європи

Фермер з Хмельниччини експортує равликів у ресторани країн Європи

Фермер з Хмельниччини експортує равликів у ресторани країн Європи
Фото: Суспільне

Шість тонн першосортних равликів з ділянки землі площею у 25 соток планує зібрати восени Сергій Ланчук на своїй равликовій фермі, що поблизу Кам’янця-Подільського. Чоловік, заради цієї справи, покинув роботу, аби присвятити більше часу розведенню та догляду за равликами.

Ідея розводити равликів з’явилася у Сергія Ланчука два роки тому, коли побачив відео про одну з равликових ферм в Україні. Одразу зацікавився і пройшов відповідне навчання.

«Після того я закупив маточне стадо і власне після цього почалася моя власна справа. В Україні вирощують три види равликів. Найпопулярніші – це Helix Aspersa Muller, які власне я розводжу», - розповідає Сергій Ланчук.

Сергій Ланчук розповідає, що равликів вирощують під спеціальними щитами. Фото: Суспільне
Сергій Ланчук розповідає, що равликів вирощують під спеціальними щитами. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

В Європі равликовий бізнес називають бізнесом для лінивих, каже Сергій Ланчук. І поспішає спростувати цей міф.

«Є декілька етапів. Починається все з маточного стада, це репродуктор, який необхідний для того, щоб відкласти ікру. Далі з ікри відбувається процес інкубації, тобто ікра інкубується і з неї вилуплюється мальок. Далі вже йде підрощування равлика», - каже Сергій Ланчук.

Равликів вирощують під спеціальними щитами, які вдень захищають їх від сонця. На полі сіють спеціальну рослину перко, яка багата на білок і слугує їжею для равликів, пояснює Сергій Ланчук.

Каже, додатково годує равликів спеціальною сумішшю комбікорму. Вони невибагливі і майже не хворіють.

Спеціальна рослина перко, слугує їжею для равликів. Фото: Суспільне
Спеціальна рослина перко, слугує їжею для равликів. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

«Ввечері відбувається зрошування, тобто вмикається полив, щити стають мокрими і равлик виповзає на щит і їсть корм. Єдине, що шкодить равлику, це різні гризуни які можуть його їсти, це птахи», - говорить Сергій Ланчук.

За периметром поля розкладається спеціальна отрута, закопується в землю, щоб равлик неї не дістався. Тканина теж закопується на 20 см в землю, щоб кроти і миші не могли пролізти.

В холодну пору року равлики впадають у стан анабіозу, тобто у сплячку, не ростуть. Тих равликів, які повністю сформувалися, які мають завернуту губу, відбирають та три дні миють, аби випорожнити кишківник. Потім висушують.

У спеціальному приміщенні равлики відкладають ікру. Фото: Суспільне
У спеціальному приміщенні равлики відкладають ікру. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

«Він висушується, закривається плівкою, і впадає в стан анабіозу. Саме в такому стані він поміщається до холодильного приміщення, де підтримується стабільна температура 5-6 градусів і контролюється вологість. І равлик там собі спить. Можливо навіть до пів року він може спати без втрати суттєвої ваги і без смертності», - розповідає фермер.

Равлики виростають до потрібних розмірів за 4 місяці, додає Сергій Ланчук. Його равликів разом з іншими вирощеними в Україні равликами експортують у ресторани країн Європи. Каже, продукцією зацікавилися грузинські ресторатори.

Щоб приготувати равликів, після триденного миття їх посипають сіллю на 20 хвилин, промивають і кидають в окріп на 15 хвилин, відділяють філе від мушлі і варять окремо у спеціальному бульйоні зі спеціями три години. Мушлю варять у соляному розчині дві години та стерилізують у духовці.

Для споживання равликів спочатку відварюють. Фото: Суспільне
Для споживання равликів спочатку відварюють. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

«Коли зварилося філе, готується спеціальний соус, ми готуємо 5 видів соусів, і йде процес фарширування, тобто ложиться трохи соусу, м'ясо равлика і закривається теж соусом. І воно заморожується і зберігається в морозилці десь до пів року в вакуумному упакуванні», - додає Сергій Ланчук.

Для охочих проводять екскурсії з дегустацією равликів. Їх м'ясо та ікру корисно вживати в їжу вагітним жінкам та людям із серцево-судинними хворобами, розповідає Сергій Ланчук.

Ікра равликів – найдорожча в світі, оскільки один равлик відкладає 3-4 грами ікри, а 50% равликів можуть помирати після кладки ікри. У равликах багато білку, амінокислот, майже нема холестерину. А ще – це своєрідний афродизіак. Споживати їх краще з білим сухим або напівсухим вином.

Читайте також

У Кам’янець-Подільський повертаються туристи

Вибір редакції

На початок