"Мусять стати прозорішими". Німеччина доєдналася до країн, що не підтримають переобрання Інфантіно президентом ФІФА

"Мусять стати прозорішими". Німеччина доєдналася до країн, що не підтримають переобрання Інфантіно президентом ФІФА

"Мусять стати прозорішими". Німеччина доєдналася до країн, що не підтримають переобрання Інфантіно президентом ФІФА
AP Photos

Якої позиції дотримуються в Німецькому футбольному союзі та лавах їхніх однодумців.

Німеччина доєдналася до переліку країн, що не підтримуватимуть переобрання Джанні Інфантіно президентом ФІФА. Про це оголосив офіційний сайт Німецького футбольного союзу (DFB).

Вибори президента ФІФА відбудуться 16 березня на зустрічі Конгресу ФІФА в Руанді. 52-річний швейцарець Інфантіно, що очолює організацію з 2016 року, — єдиний кандидат на виборах і буде переобраний на новий термін шляхом голосування 211 федерацій — членів ФІФА.

Утім, попри відсутність в Інфантіно фактичної конкуренції, не всі підтримують його переобрання на новий термін. Зокрема, у Європі продовжує формуватия коаліція європейських федерацій, що виступають проти його переобрання на новий термін.

Ще в листопаді минулого року, після початку чемпіонату світу з футболу в Катарі, про намір не підтримувати кандидатуру Інфантіно заявили у Данії. Таким чином президент місцевої федерації Єспер Мьоллер відреагував на практичну заборону на використання веселкових капітанських пов'язок для збірних на ЧС-2022, який супроводжували скандали, зокрема, з порушенням прав представників ЛГБТ-спільноти.

"Наразі є лише один кандидат. Подивимося, чи з'явиться інший, ще є час. Але Данія не підтримуватиме чинного президента. Ситуація — екстраординарна. Я не просто розчарований, я розлючений. Це мій сьомий чемпіонат. Те, що гравці мусять мати з цим справу, — неприйнятно. Маємо на це відповісти", — наводить Reuters слова Меллера від листопада минулого року.

Читайте також: Не просто "розчаровані", а "розлючені": Данія та Норвегія виступили проти переобрання Інфантіно президентом ФІФА

Тоді ж до позиції данців пристали в Норвегії. Президентка місцевої федерації Лізе Клавенесс у новому інтерв'ю німецькому виданню Die Welt пояснила, чому Федерації футболу Норвегії висловлюється проти подальшої роботи Інфантіно.

"Я б сказала, що вся система має бути допрацьована й видозмінена. Справа у збільшенні справедливості в цілому, більшій динаміці в тому, що стосується демократичних процесів. Наприклад, в іншому підході перед виборами та бажанні щось змінити", — розповідає Клавенесс.

"Я не хочу забагато говорити про окремих людей. Адже це більше про загальну систему, аніж про конкретну людину. Проблема більша, ніж одна людина. У будь-якому разі, Норвегія не підтримує переобрання Джанні Інфантіно".

Якою позиції дотримуються в Німеччині

До представників скандинавських країн доєднався DFB. Проти продовження повноважень Інфантіно від особи організації висловився президент федерації Бернд Ноєндорф.

"DFB не підтримуватиме переобрання президентом ФІФА Джанні Інфантіно в Кігалі. Впродовж попередніх декількох тижнів ми отримали обмаль або ж взагалі жодної інформації від ФІФА щодо різних проблем", — йдеться у заяві.

"ФІФА мусить стати значно відкритішою та прозорішою у своїх стосунках з національними федераціями. Це в її ж інтересах — пояснювати, як та чому ухвалюються певні рішення та хто до них причетний".
Німеччина
Джанні Інфантіно та Бернд Ноєндорф. AP Photos

У березні в інтерв'ю для Deutsche Welle очільник німецької федерації пояснював, що подальше ставлення DFB до переобрання Інфантіно залежатиме від того, чи дотримається швейцарець обіцянок, які надавав у Катарі минулого року.

"Як найбільша федерація у світі ми віримо, що маємо право прискіпливіше ставитися до того, що відбувається у ФІФА. І ми також копаємо глибше, якщо не отримуємо задовільних відповідей щодо окремих процесів".

"Я пам'ятаю пресконференцію Інфантіно у Досі та обіцянки, які він давав. Маю визнати, що не відчуваю, ніби над цим зараз працюють".

Водночас сам Ноєндорф претендує на місце в конгресі ФІФА, вибори до якого проходитимуть у квітні. У виданні зазначають, що напередодні виборів німець регулярно контактує, зокрема, з Клавенесс, президенткою норвезької федерації.

"Бажання до змін відчутне. Тепер потрібно знайти правильних союзників".

На початок