Сирена, вибух, дим: як відбувалися тренування екстрених служб в Ірпінському ліцеї

Сирена, вибух, дим: як відбувалися тренування екстрених служб в Ірпінському ліцеї

Сирена, вибух, дим: як відбувалися тренування екстрених служб в Ірпінському ліцеї
Навчання екстрених служб в Ірпінському ліцеї №1, 15 березня 2023 р. Фото: Дар'я Сидоренко/Суспільне

Замість дзвоника на урок — сирена, звук вибуху, дим — в Ірпінському ліцеї №1 сьогодні, 15 березня, імітували надзвичайну ситуацію у межах проведення спільних навчань працівників ДСНС, поліції, медиків, комунальних служб та освітян. Відпрацьовували алгоритм дій щодо ліквідації наслідків надзвичайної події і порятунку людей.

"Усі служби відпрацювали на "відмінно", — розповів Суспільному мер Ірпеня Олександр Маркушин. Він повідомив, що, за легендою навчань, в місцевий ліцей влучила крилата ракета. Були викликані пожежники, поліція, медики. Правоохоронці повністю перекрили район, де сталася надзвичайна подія. Їм допомагали Муніципальна варта і Територіальна оборона. На місце прибули 4 одиниці пожежної техніки, 3 одиниці спецтехніки, а також група розмінування.

Сирена, вибух, дим: як відбувалися навчання екстрених служб в Ірпінському ліцеї
Навчання екстрених служб в Ірпінському ліцеї №1. Фото: Дар'я Сидоренко/Суспільне

За словами мера, спочатку рятувальні служби "знешкодили" уламки ракети. Потім з 3-го поверху будівлі "евакуювали" двох потерпілих. Після надання першої допомоги поранених ушпиталили. Вогнеборці тренувалися ліквідовувати пожежу, а комунальники — розбирати завали, що утворилися на місці так званого вибуху. Паралельно проводили евакуацію дітей із навчального закладу. Як зазначив міський голова, у цьому ліцеї навчаються близько 700 учнів.

Сирена, вибух, дим: як відбувалися навчання екстрених служб в Ірпінському ліцеї
Мер Ірпеня Олександр Маркушин. Фото: Дар'я Сидоренко/Суспільне

За словами мера, подібні тренування проводитимуть і в інших освітніх закладах Ірпеня. "Ми живемо в умовах війни, і найголовніше завдання — життя і безпека наших дітей", — зазначив він. Маркушин поінформував, що при проведенні навчань для екстрених служб, комунальників та освітян використовували досвід Ізраїлю — країни, що постійно живе в умовах екстрених ситуацій.

Про порятунок "постраждалих" в умовах навчальної тривоги розповіла Суспільному парамедик Муніципальної варти Наталія Кіркіна. За її словами, після "влучання" ракети дівчина отримала рвану рану ноги, знепритомніла, її евакуювали рятувальники. Другий потерпілий — чоловік — нібито отримав важку контузію з кровотечею.

Сирена, вибух, дим: як відбувалися навчання екстрених служб в Ірпінському ліцеї
Парамедик Муніципальної варти Наталія Кіркіна. Фото: Дар'я Сидоренко/Суспільне

"До приїзду "швидкої", першочергово, потрібно було накласти джгут, щоб зупинити кровотечу", — зазначила парамедик.

Сирена, вибух, дим: як відбувалися навчання в Ірпінському ліцеї
Надання першої допомоги "потерпілій" під час навчання естрених служб в Ірпінському ліцеї №1. Фото: Дар'я Сидоренко/Суспільне

За словами пані Наталії, потерпілих вдавали добровольці Муніпальної варти. Аби все виглядало максимально наближеним до реальності, пораненим наклали грим, який напередодні навчань купили на кіностудії.

Мер міста Олександр Маркушин зауважив, що по закінченню навчальної тривоги в Україні було оголошено справжню повітряну тривогу. За його словами, у нинішніх умовах "треба бути готовими кожного дня, кожної хвилини до будь-якого сценарію".

Читайте також

У Повітряних силах пояснили велику кількість повітряних тривог

На початок