Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві

Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві

Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві
Фото: Анна Железняк/Суспільне

14 березня — у День українського добровольця — на Софійській площі у Києві зібралися близько пів сотні людей. Серед них — рідні та друзі захисників "Азовсталі". До акції приєдналися бійці полку Кастуся Калиновського, які встановили на площі портрети загиблих добровольців-білорусів.

Учасники акції принесли плакати з написами "поверніть Азов", "немає більшої сили, як сила духу добровольця", "понад 700 азовців у полоні".

Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві
Плакати на підтримку військових полку "Азов". Фото: Анна Железняк/Суспільне

Вони також виклали з лампадок емблему формування.

Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві
Лампадки на Софійській площі у Києві на згадку про добровольців полку "Азов". Фото: Анна Железняк/Суспільне

Дружина військового Катерина, яка прийшла на Софійську площу, розповіла Суспільному, що мурал із лампадок створили, щоб віддати шану добровольцям, які за покликом серця пішли обороняти країну, поклали за неї життя або по цей день перебувають у полоні. За її словами, організатором зібрання є асоціація захисників родин "Азовсталі".

Чоловік Катерини, за її словами, під час Революції Гідності був активістом Майдану і волонтером. З 2015 року служив у полку "Азов". У Маріуполі разом із побратимами тримали оборону "Азовсталі" до 20 травня. Того дня він вийшов з командуванням та всім Маріупольським гарнізоном у полон. Дружина зазначила, що чоловік перебуває полоні майже 10 місяців, і з ним немає зв’язку.

Сестра військовополоненого Євгенія розповіла, що прийшла на акцію вшанувати пам’ять полеглих добровольців і віддати шану живим. "Ми представляємо полк "Азов", який 8 років тому починався як добровольчий батальйон і зараз переріс у бригаду", — розповіла вона.

Брат Євгенії також у полоні, він був у Маріуполі на "Азовсталі". Родині про його долю нічого не відомо. "Живемо надією, що вони живі і потраплять на обмін", — сподівається сестра.

Добровольців полку "Азов" вшанували на Софійській площі у Києві
Захисників із полку "Азов" і добровольців з Білорусі вшановували на Софійській площі в Києві у День добровольця. Фото: Анна Железняк/Суспільне

Що відомо про оборонців Маріуполя і "Азовсталі"

16 травня 2022 року після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.

Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планували повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.

У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну.

19 травня 2022 року Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених.

Міністерство оборони України заявило, що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.

Президент Володимир Зеленський у червні минулого року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Читайте також

"Авіапрорив на Азовсталь. Небо": зʼявився перший фільм із документальної трилогії про ГУР

На початок