У Сумах судили жінку за поширення матеріалів, що заперечують збройну агресію РФ

У Сумах судили жінку за поширення матеріалів, що заперечують збройну агресію РФ

У Сумах судили жінку за поширення матеріалів, що заперечують збройну агресію РФ
Суспільне Суми

У Зарічному районному суді Сум слухали справу сумської пенсіонерки. За матеріалами слідства, навесні 2022 року у соцмережі “Однокласники” жінка ставила “вподобайки” на дописи, що заперечували російську агресію, тим самим поширюючи їх.

"За результатами проведення судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи мовлення, у зазначених публікаціях наявні матеріали, які містять поширення заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочаті у 2014-му році шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України, як внутрішнього громадянського конфлікту, визнання правомірною збройну агресію РФ проти України. Обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436 КК УкраїниВиправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років", — сказав прокурор Олександр Болгов.

Обвинувачена є уродженкою російського міста Смоленськ, має українське громадянство. У суді свою провину визнала: "Чи вважаю я себе винною? Так. Ну, мабуть, тепер вже повністю. Тому що вже бачу, що відбувається. Тому повністю, звичайно, винувата, що там казати”.

Прокурор клопотав про перенесення засідання, аби підготуватися до судових дебатів. "Тому що провадження здійснювалося іншим прокурором, тому наразі не готовий я виступити з фінальною реплікою", — пояснив він.

Суддя Олексій Сибільов задовольнив клопотання. Наступне засідання призначили на 13 квітня. Тоді обвинуваченій мають оголосити й вирок. Максимальне покарання за інкриміноване правопорушення становить до п’яти років позбавлення волі.

Читайте також

  • "Виплачувала незаконні премії". Керівницю коледжу у Сумах відсторонили з посади

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок