В Україні стало менше неякісного пального. Експерт пояснив чому і на скільки

В Україні стало менше неякісного пального. Експерт пояснив чому і на скільки

Ексклюзивно
Бензин, пальне
УНІАН

Кількість неякісного пального в Україні зменшилась на 50%. Про це в коментарі Суспільному повідомив директор інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець за підсумками дослідження бензину А-95 з усіх великих мереж.

Як пояснив експерт, дослідження бензину провели з прицілом на невеликі міста, бо саме звідти споживачі часто звертаються з приводу неякісного бензину. Через це люди змушені їхати 20-30 км до найближчого великого комплексу, додав Чорнобривець.

“Дослідження показало, що ситуація краща ніж минулого року. Ми пов'язуємо це з тим, що зникло багато міні-НПЗМіні-НПЗ – це промислове підприємство, основною функцією якого є переробка нафти (об'ємом до 1 мільйона тонн сировини / рік) в бензин, дизельне паливо, мазут., які займалися виробництвом кустарного пального, саме бензину А-95”, — розповів Чорнобривець.

Їх або розбомбили, або вони завершили роботу з логістичних причин, пояснив експерт.

За його словами, той невеликий обсяг кустарного пального, яке виявили, є на поодиноких АЗС, у невеликих мережах, невеликих містах.

“Низькоякісне пальне потрапляє до споживачів там, де менше контролю, де менші вимоги автолюбителів”, — сказав Чорнобривець.

За його словами, міні-НПЗ брали компоненти для виробництва у країни-агресора, зараз ці шляхи обірвалися. Немає сировини для вироблення кустарного пального. Декілька таких міні-НПЗ, напівлегальних, потрапили під обстріли.

“Наразі десь у половину — на 50% — неякісного пального на ринку стало менше. Ми зафіксували на 50% менше порушень чинного ДСТУ”, — розповів Чорнобривець.

Він додав, що мережам нема де купити неякісний ресурс, вони змушені брати європейське пальне.

“Може хтось у себе на нафтобазах і підбадяжує, але це не носить масового характеру”, — зазначив експерт.

Він додав, що ціна фальсифікованого пального завжди прив'язувалася до ціни якісного пального. Вона була від 2 до 5 грн дешевше на літрі. Зараз ціна у великих і малих мереж вирівнюється. Вони не можуть маневрувати ціною, бо беруть пальне з одного ресурсу.

Читайте також

"Маємо принципово нову систему постачання ": чи здешевшає надалі пальне в Україні — пояснює експерт

На початок