Жителі Семенівки й Корюківки не хочуть бачити Новгород-Сіверський центром Північного району

Жителі Семенівки й Корюківки не хочуть бачити Новгород-Сіверський центром Північного району

Жителі Семенівки й Корюківки не хочуть бачити Новгород-Сіверський центром Північного району original

Понад тисячу підписів зібрали у Семенівці, щоб перемістити центр майбутнього Північного району з Новгорода-Сіверського у Корюківку. Організували збір представники Корюківської міської ради.

Місто Семенівка. Звідси до Новгорода-Сіверського, який Уряд у проекті постанови визначив центром Північного району, 60 кілометрів. Майже стільки ж і до Корюківки - 65. Сьогодні депутати Семенівської міськради одноголосно підтримують Корюківку центром району. Звернулися до голови Парламентського комітету з питань місцевого самоврядування Андрія Клочка, щоб той ініціював зміни до проекту.

«Все наше життя пов’язане з обласним центром, і ми часто їздимо в Чернігів. Всі наші автобуси їдуть в тому напрямку. І більшість з нас їдуть через Корюківку. Для нас це - місто, яке ми проїжджаємо кожного дня по декілька разів. На жаль, дорога на Новгород-Сіверського для нас таким попитом не користується», - пояснює Семенівський міський голова Сергій Деденко.

Напередодні сесії на користь Корюківки збирали підписи жителів Семенівської громади. Як сказав Корюківський міський голова Ратан Ахмедов - таких назбиралось більше тисячі.

Жителі Семенівко пояснюють своє рішення так:

«Семенівці зручніше, тому що там Чернігів. Там гарна дорога. Там лікарня. Там промисловий центр уже більш-менш. Нам їхати на Чернігів – на півдорозі Корюківка, а та сторона нам незручна», - Тетяна Харенко.

«Мені ближчий варіант – Корюківка. Тому що в лікарню туди їздимо. Там, мені здається, розвиток промисловості більший, ніж у Новгороді-Сіверському. Людині треба в лікарню, сіла і поїхала, а в Новгород-Сіверський навіть рейсів автобусних нема», - Сергій Третяк.

Підписи збирали у Сновській, Сосницькій, Холминській та Корюківській громадах, сказав голова останньої Ратан Ахмедов. Разом із Семенівкою вийшло понад десять тисяч підписів на користь центру в Корюківці. В Новгород-Сіверській міськраді на це реагують так.

«Яке може бути ставлення до того, що, наприклад, Семенівка хоче йти до Корюківки, чи Корюківка хоче, щоб центр майбутнього району був у їхньому місті? Ну це нормальне явище, коли будь-яка територіальна громада, будь-яка міська рада бажає, щоб центр майбутнього району був у них. Це нормально, природно. Ми це нормально сприймаємо, з розумінням, тому що ми також хотіли і, скоріш за все, у нас це вийде», - сказав Олександр Могильний, заступник Новгород-Сіверського міського голови.

Стосовно зручності транспортного сполучення Олександр Могильний каже, жителям Новгород-Сіверського району в Корюківку добиратись теж не зручно.

«Стосовно побоювання Семенівки щодо транспортного сполучення між Новгородом і Семенівкою, то ми прекрасно всі знаємо, що у нас є залізничне сполучення, ну а по-друге, ми обов’язково налагодимо автобусне сполучення між Семенівкою і Новгород-Сіверським. Ну а дорога між Новгородом і Корюківкою, я думаю, ще гірша, ніж між Семенівкою і Новгородом-Сіверським».

Які функції будуть у новостворених районів - досі не відомо. Тому і те, що означатиме статус майбутнього районного центра, теж невідомо, каже консультант з Асоціації міст України Микола Силенко

«Чим Вони будуть займатись? Чи вони будуть тільки для формування префектури підрозділів органів виконавчої влади, чи там будуть і укрупнені райради - на ці питання відповіді нема».

У проекті постанови, уже схваленої Урядом, центром має бути Новгород-Сіверський, але затвердити рішення має Верховна Рада. Саме тому Корюківська міська рада збирає підписи за райцентр у Корюківці, а депутатам пишуть відповідні звернення, каже Микола Силенко.

Як жителі Новгорода-Сіверського реагують на ініціативу змінити центр Північного району з Новгорода-Сіверського на Корюківку, дивіться в сюжеті.

Читайте також: Голодний протест і штурм ОДА – громади незадоволені перспективним планом розвитку. РЕПОРТАЖ

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди