Другий провал на каналізаційному колекторі у Чернігові. РЕПОРТАЖ

Другий провал на каналізаційному колекторі у Чернігові. РЕПОРТАЖ

Другий провал на каналізаційному колекторі у Чернігові. РЕПОРТАЖ original

Сьогодні під час аварійних робіт водогону на перехресті вулиць Робітничої та Ціолковського виявили провал самоплинного колектора. Перший стався вчора близько 16 години на вулиці Самоквасова, у мікрорайоні Шерстянка. Це той же відрізок. За словами фахівця із інформаційної діяльності КП «Чернігівводоканалу» Ігора Грищенка, колектор в аварійному стані, термін його експлуатації сплинув 20 років тому. Це єдиний колектор, що відводить стічні води з району обласної лікарні, ЗАЗу, Старої та Нової Подусівки та Шерстянки.

На перехресті вулиць Робітничої та Ціолковського працює техніка, ремонтують порив водопроводу у мікрорайоні Астра. Під час ремонтних робіт виявили, що поряд з водогоном обвалився і каналізаційний колектор, каже Ігор Грищенко, фахівець із інформаційної діяльності КП Чернігівводоканал.

«В цьому колекторі було виявлено отвір приблизно 1 квадратний метр і було видно, що стінки самого колектору дуже тонкі, і що він вже зовсім вийшов з ладу».

Це - другий за добу провал, який виявили на одній гілці колектора. Перший стався вчора близько четвертої дня за кілометр звідси, у мікрорайоні Шерстянка. Цей колектор збудований 50 років тому. За словами Ігоря Грищенка, колектор застарів. Користуватися ним можна не більше 25 років. Фактично ж колектор працюю вдвічі довше.

«Колектор діаметром 700 мм. Склеплення колектору зруйноване повністю. Причина руйнації – це газова корозія, яка виникає, коли колектор відпрацював вже свій термін. Не один раз. І зараз повністю відкритий колектор. Запах ви теж відчуваєте».

Цей колектор відводить стічні води з Масанів, ЗАЗу, району обласної лікарні, Старої та Нової Подусівки, Шерстянки. Наразі він лишається відкритим і працює. Зупинити його роботу для ремонту неможливо.

«Робити заміри, в нічний час наповнення колектора - більш ніж 50 відсотків. У час пік він повністю наповнений. Його зупинити неможливо. Треба буде перекачувати стоки на відстані 150 метрів», - сказав Ігор Грищенко.

Порив каналізації може загрожувати обмеженням водопостачання.

«У разі, якщо буде підвищено скидання води у населення. Тобто у вечірній час люди підуть митися, кількість води збільшиться і можлива подальша руйнація. Будемо слідкувати за ситуацією. Якщо подальша руйнація буде продовжуватися - можливе обмеження водопостачання».

Сьогодні і вчора вода у жителів мікрорайону Шерстянка була, каже Марина Сердюк.

«Була на роботі. Чоловік говорив, що начебто асфальт провалився, глибоко. А що там далі сталося? Ну вода, начебто, була».

Через порив водогону тимчасово відключили воду жителям Астри. Відновити постачання планують сьогодні. А от поточний ремонт колектора не вирішує проблеми, каже Ігор Грищенко. Коштів у бюджеті на реконструкцію всієї ділянки не вистачає.

«Планувалось, що на цій ділянці на вулиці Самоквасова буде прокладена труба між двома колодязями, але, як бачимо, ситуація змінилася і можна допустити, що стан колектору увесь такий».

Сергій Малявко начальник КП «Чернігівводоканал», каже, така ж ситуація по всіх колекторах по Чернігову.

«На сьогоднішній день цьому колектору вже потрібна була друга заміна. Але ця мережа не замінена. І така ж ситуація по всіх колекторах по Чернігову, а їх там близько 340 кілометрів, вона не врегульована. Реконструкція ділянки колектору від Масанів до цієї вулиці Глібова, Пашина, Самоквасова близько 150 мільйонів гривень. Не складно порахувати. Якщо тільки на рік водоканал може профінансувати 7 мільйонів гривень, то скільки років треба водоканалу, щоб ці колектори замінити - це тільки на одній ділянці».

Кошти на реконструкцію планують просити у держави.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди