Депутати просять КС визнати неконституційним призначення іноземців до наглядових рад

Депутати просять КС визнати неконституційним призначення іноземців до наглядових рад

Депутати просять КС визнати неконституційним призначення іноземців до наглядових рад УНІАН

48 депутатів Верховної ради просять Конституційний Суд оцінити конституційність низки положень Господарського кодексу і закону Про управління об'єктами державної власності, за яким іноземці призначаються в наглядові ради державних підприємств України.

Згідно із повідомленням пресслужби суду, конституційне подання 48 народних депутатів надійшло до суду 15 червня.

Як ідеться в поданні, депутати просять оцінити окремі положення Господарського кодексу України, Закону України Про управління об'єктами державної власності“, Порядку визначення та затвердження кандидатур представників держави, які призначаються до наглядових рад державних унітарних підприємств, і тих, які беруть участь у загальних зборах та обираються до наглядових рад господарських товариств, у статутному капіталі яких більше ніж 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

На думку авторів клопотання, вказані положення не відповідають низці статей Конституції. Зокрема можливість обрання незалежним членом наглядової ради особи, яка не є громадянином України, що передбачена Законом Про управління об'єктами держвласності.

"Зміни, запроваджені Законом № 1405-VIII в управлінні держпідприємствами, призвели до втрати членами наглядових рад таких підприємств свого основного призначення — представництва інтересів держави як власника в органі управління (наглядовій раді) держпідприємства, що в свою чергу позбавило Кабінет міністрів повноти повноважень", — ідеться в тексті подання.

Парламентарії зазначають, що іноземці працюють в наглядових радах НАК Нафтогаз, Магістральних газопроводах України, Укрзалізниці, Укрпошти, Укренерго, аеропорту Бориспіль. На їхню думку, це призводить до втрати суверенітету.

"Іноземець зберігає правовий зв'язок зі своєю державою, підкоряється його законам і користується її захистом, що, в свою чергу, перешкоджає залученню такої особи до відповідальності за шкоду суверенітетові", — ідеться в поданні.

Автором подання виступив депутат Сергій Власенко від Батьківщини. Під текстом підписалася також голова Батьківщини Юлія Тимошенко та інші депутати від партії, Ярослав Дубневич від групи За майбутнє і позафракційна Анна Скороход.

Що відомо

  • Кабінет міністрів вирішив, що заробітна плата членів наглядових рад державних компаній і державних установ не має перевищувати 47 тисяч гривень до кінця карантину.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди