"Робота є і знайти її реально": експерт розповів про ринок праці та вакансії в Україні

"Робота є і знайти її реально": експерт розповів про ринок праці та вакансії в Україні

"Робота є і знайти її реально": експерт розповів про ринок праці та вакансії в Україні
Фото ілюстративне / Суспільне Рівне

У лютому 2023 року вперше від початку повномасштабного вторгнення зросла середня зарплата, а ринок вакансій становить 66% від довоєнного рівня. Про це в телемарафоні Суспільне Спротив сказав PR-директор сайту з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко. Він розповів, як відновлюється ринок праці в Україні та які професії є найбільш актуальними.

Як відновлюється ринок праці

— Зрушення відбулися у лютому, коли почався новий бізнес-сезон, і далі тенденції також позитивні. Звичайно, все залежить від військової ситуації в країні, але робота в країні є і знайти її реально.

До повномасштабного вторгнення на сайті Work.ua було понад 100 тисяч вакансій, а в момент вторгнення кількість упала в 15 разів, і на сайті було шість тисяч вакансій, це було драматичне падіння ринку праці.

Втім, місяць за місяцем з того часу ринок праці розвивався і досяг свого піка у жовтні 2022 року, коли було понад 50 тисяч вакансій, а потім ракетні обстріли і відключення електроенергії трохи призупинили зростання ринку праці.

Вже у січні 2023 року ми побачили перший рекорд — понад 60 тисяч, і от у лютому рекорд продовжується, і ми помітили понад 66 тисяч вакансій, це 66% від довоєнного рівня, що є вже значним показником.

Читайте також: "У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому": експерт розповів про вакансії та ринок праці в Україні

Медіана зарплатні піднялася з 15 тисяч до 15 500 тисяч гривень. Аналітики зауважують, що ринок праці відновлюється на півдні та центрі України. Найбільшу динаміку відновлення у лютому, як порівняти січнем, показали Кіровоградська, Дніпропетровська, Чернівецька, Миколаївська, Чернігівська області.

"Робота є і знайти її реально": експерт розповів про ринок праці та вакансії в Україні
Фото: Суспільне Рівне

Найвищу зарплатню за версією Work.ua у лютому пропонували медіабайерамфахівець, який просуває і розміщує рекламну продукцію на інформаційних площах — 50 тисяч гривень та водіям-міжнародникам — 41,5 тисячі гривень, понад 32 тисячі гривень обіцяють рихтувальникам, 30 і 27,5 тисяч гривень, відповідно, пропонували роботодавці рієлторам та дизелістам.

Ринок праці за областями

— Ми нещодавно робили аналітику того, як відновлюється ринок праці в Україні залежно від області. Ми бачимо, що чим ближче до заходу — тим кількість вакансій більша, чим ближче до сходу, тим вакансій менше. Центр, південь і схід також відновлюються, там найбільша динаміка відновлення.

Конкуренція серед шукачів в момент вторгнення зросла в п'ять разів, на одну вакансію претендувало понад сто шукачів. Але зараз ця конкуренція — на рівні 2021 року, що говорить про те, що в чотири рази легше знайти роботу, ніж це було у березні-квітні 2022 року.

Де конкуренція найбільша

— Традиційно найлегше знайти роботу за професіями, які пов'язані з дистанційною роботою — верстальник, спеціаліст чата, програміст, тестувальник, вебдизайнер. За цими посадами найбільша конкуренція.

Найменша конкуренція шукачів, переважно, у медичній сфері — лікар УЗД, ендокринолог, гірник, електрослюсар. За цими посадами не вистачає спеціалістів.

Читайте також

  • "Ризикуючи, приїхали сюди": як волонтери з Рівненщини відбудовують будинки у деокупованому селі на Херсонщині
  • Єдиний податок від малого бізнесу на Рівненщині: скільки сплатили у січні-лютому в місцеві бюджети
  • У громаді на Рівненщині відкриють хаб UWE для жінок, які хочуть створити власний бізнес

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок